رکنا/ نماینده استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی از حجم پنج میلیارد و ۲۲ میلیون مترمکعبی نگین آبی آذربایجان خبر داد و گفت: حجم دریاچه نسبت به مشابه سال گذشته یک میلیارد و ۴۱ میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.

یوسف غفارزاده، نماینده استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: وسعت فعلی دریاچه ارومیه در مقایسه با ابتدای سال آبی(اول مهر امسال) ۳۳.۲ کیلومترمربع و نسبت به متوسط درازمدت ۱۷۲۶.۵ کیلومترمربع کاهش یافته است.
وی همچنین ادامه داد: تراز سطح آب دریاچه ارومیه اکنون ۱۲۷۱.۲۲ متر است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲ سانتیمتر و نسبت به ابتدای سال آبی (اول مهر امسال) چهار سانتیمتر کاهش داشته و در مقایسه با متوسط درازمدت، ۳.۳۴ متر کاهش نشان می دهد.
غفارزاده ادامه داد: حجم آب دریاچه ارومیه در تراز یاد شده ۳.۲۱ میلیارد مترمکعب برآورد می شود که نسبت به مشابه سال قبل ۵۰ میلیون مترمکعب و نسبت به ابتدای سال آبی امسال ۱۱۰ میلیون مترمکعب و در مقایسه با میانگین درازمدت، ۱۲.۵۶ میلیارد مترمکعب کاهش یافته است.
عقیل اقدسی، مدیر مطالعات پایه و منابع آب، آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: کاهش بارندگی و ادامه تبخیر تا دهه اول مهر ماه امسال دلیل اصلی کاهش شاخص های دریاچه ارومیه از نظر تراز و وسعت نسبت به سال گذشته و سال آبی است.آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today