ایسنا/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه بهترین واکسن، اولین واکسنی است که به دست ما می‌رسد، گفت: در حال حاضر زنان باردار، افراد زیر ۱۸ سال و افراد دارای حساسیت نسبت به واکسن منع تزریق واکسن کرونا دارند.

جلال احمدی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امروز شنبه ۱۱ اردیبهشت در نشست خبری مجازی اظهار کرد: علی رغم اینکه موج چهارم را پشت سر گذاشتیم دچار کمبود تخت بستری نشدیم و در حال حاضر ۳۵۷ تخت عادی و ۹۴ تخت ویژه را برای این بیماری داریم.
وی با بیان اینکه این ظرفیت وجود دارد که اگر تعداد بیماران شود، تخت‌ها را بیشتر کنیم، تصریح کرد: به جز شهرستان سرایان همه بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی اکسیژن‌ساز برای درمان بیماران کرونایی دارند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه در حال حاضر هفت دستگاه سی تی اسکن در خراسان‌جنوبی به مردم خدمت رسانی می‌کنند که در تشخیص کرونا قابل توجه است، تصریح کرد: تعدادی از کادر درمان درگیر این بیماری شده‌ و به فیض شهادت نائل آمدند.
احمدی با بیان اینکه خوشبختانه چند روزی است که بیماران کرونایی در خراسان‌جنوبی افزایش نداشته که امیداریم این امر به معنای شکسته شدن پیک چهارم باشد، افزود: واکسیناسیون در خراسان‌جنوبی مانند همه کشور از کادر درمان شروع شد و اگر نگرانی برخی از همکاران نبود تاکنون ۱۰۰ درصد کادر درمان از نظر واکسناسیون پوشش داده می‌شدند، اما امیدواریم این هفته به ۱۰۰ درصد برسد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه بیشترین واکسن تزریقی در استان واکسن تولید کشورهای روسیه و چین بوده است، گفت: ۴۷۵۰ دوز واکسن برای تزریق به کادر درمان توزیع شده است.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today