فارس/ با فوت 10 بیمار دیگر مبتلا به کرونا، شمار جان‌باختگان این ویروس در کردستان به یک هزار و 242 نفر رسید.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 153 بیمار جدید مبتلا به کروناویروس طی 24 ساعت گذشته در استان خبر داد.
وی اضافه کرد: در حال حاضر 615 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
رضاعی تصریح کرد: سنندج با 316 نفر و سروآباد با یک نفر بیشترین و کمترین آمار بستری مبتلایان به کرونا در استان کردستان دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان همچنین از بستری 70 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه(آی‌سی‌یو) خبر داد.
وی همچنین شمار فوتی‌های ناشی از کرونا طی 24 ساعت گذشته در استان را 10 نفر اعلام کرد و گفت: با احتساب این آمار، شمار کلی جان‌باختگان این ویروس در کردستان به یک هزار و 242 نفر افزایش یافت.
رضاعی خاطرنشان کرد: تاکنون 492 نفر در سنندج، 226 نفر در سقز، 94 نفر در قروه، 74 نفر در کامیاران، 96 نفر در بانه، 73 نفر در دیواندره، 56 نفر در بیجار، 109 نفر در مریوان، 19نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد براثر ابتلای به کرونا فوت کرده‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online