ایرنا/ استاندار خراسان جنوبی گفت: طبق اعلام ستاد ملی کرونا میزان استفاده از ماسک در خراسان جنوبی به ۶۶ درصد رسیده است و ۳۴ درصد مردم از ماسک استفاده نمی‌کنند.

حمید ملانوری، استاندار خراسان جنوبی روز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که پس از برگزاری جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شد، بیان داشت: براساس گزارش ارائه شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ستاد ملی کرونا میزان رعایت فاصله‌ اجتماعی در استان ۵۶ درصد است و ۴۴ درصد مردم فاصله اجتماعی رعایت نمی‌کنند که عدد بزرگی است.
وی گفت: اگرچه اصناف همکاری قابل توجهی داشتند اما نمودار ابتلا در استان متاسفانه در روزهای اخیر روند صعودی به خود گرفته است در حالی که هفته گذشته به صورت مقطعی نزولی شد.
استاندار خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر چهار شهرستان بشرویه، خوسف، درمیان و نهبندان در وضعیت زرد(متوسط خطر)، شهرستان‌های بیرجند، طبس، زیرکوه و فردوس در وضعیت قرمز(خیلی پرخطر) و شهرستان‌های سرایان، سربیشه و قاینات در وضعیت نارنجی(پرخطر) هستند.
وی تصریح کرد: از سرگیری فعالیت اصناف منوط به رعایت کامل پروتکل‌ها است که مردم هم در این زمینه وظیفه دارند تا اصناف فعالیت بهتری را داشته باشند.
ملانوری با بیان اینکه رعایت بهداشت مهمترین کمک به اصناف و دیگر حوزه‌های آسیب‌دیده از کرونا است گفت: از آنجا که زمان زیادی از شیوع ویروس کرونا گذشته نباید عادی‌انگاری متاثر از خستگی به افزایش آمار منجر شود.
وی ادامه داد: با توجه به دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا حداکثر زمان برگزاری مراسم‌ شب‌های قدر ۲ ساعت است و برگزارکنندگان توجه لازم را در این خصوص داشته باشند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today