فارس/ رئیس اداره تبلیغات اسلامی کهگیلویه گفت: برگزاری مراسم احیای شب‌های قدر در فضای مسقف حداکثر تا 45 دقیقه مجاز است.

حجت‌الاسلام سید علی ولایتی‌نسب، رئیس اداره تبلیغات اسلامی کهگیلویه در نشست خبری با اصحاب رسانه جزئیات محدودیت‌های شب‌های قدر را تشریح کرد.
وی گفت: شرایط کرونایی و وضعیت شهرستان ایجاب می‌کند امسال شب‌های قدر متفاوت با سال‌های گذشته برگزار شود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی کهگیلویه ادامه داد: در راستای حفظ سلامت مردم و جلوگیری از انتقال ویروس اولین پینشهاد ما ماندن در خانه و دنبال کردن مراسم احیا از رسانه‌ها است.
ولایتی‌نسب تصریح کرد: برگزاری مراسم شب‌های قدر در مکان‌های مسقف حداکثر تا 45 دقیقه و در فضای آزاد تا 2 ساعت مجاز است.سخنرانان با تکیه بر آیات، قصص، عبرت‌ها و روایات به صورت مختصر و مفید مطالب خود را ارائه دهند.
وی افزود: در راستای جلوگیری از تجمعات کرونایی برپایی سفره افطار در محل برگزاری مراسم احیا ممنوع است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی کهگیلویه با بیان اینکه سلامت جامعه به عنوان عبادت باید مهم باشد، افزود: هر مراسمی که در آن ناقل ویروس و ضرر به جان کسی باشد و مسایل اجتماعی در آن لحاظ نشود عبادت بی ارزش است.
ولایتی‌نسب افزود: اولین عبادت در شب‌های قدر مراقبت از سلامت جامعه و حفظ جان همنوعان است عبادت تا وقتی که اضرار بر جان مردم باشد اهمیت ندارد.
وی با اشاره به اهمیت و فضایل شب‌های قدر گفت: اهمیت و عظمت ماه رمضان به نزول قرآن و ضیافت الهی است در شب قدر روح قرآن بر قلب پیامبر نازل شد و در این شب‌ها مقدرات سالانه انسان تعیین و امضا می‌شود بنابراین از فیوضات این شب‌ها محروم نشویم.

 

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today