ایرنا/ شهردار خلخال با بیان اینکه ظرفیت تنها آرامستان این شهر تکمیل شده، گفت: در حال حاضر جا برای تدفین فوتی‌ها و اموات جدید در این محل وجود ندارد.

فرهاد خوگر، شهردار خلخال با بیان این مطلب اظهار کرد: برای راه‌اندازی آرامستان جدید چندین محل شناسایی و پیشنهاد شده و راه‌اندازی سریع آرامستان جدید نیازمند همکاری اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان با شهرداری است.
وی ادامه داد: راه‌اندازی آرامستان دوم برای شهر خلخال از سال‌های گذشته در شهرداری بارها طرح ولی اقدام عملی برای جایگزینی محل جدید و حل مشکل امروزی تکمیل ظرفیت آرامستان صورت نگرفته است.
وی با اشاره به معضل سد معابر و لزوم پایان دادن به کار دستفروشان و دوره‌گردان پراکنده در مناطق مختلف این شهر اظهارکرد: امسال شهرداری موفق به پاکسازی ۹۰ درصدی سد معابر این شهر شده و ادامه این کار و جلوگیری از تکرار مجدد فعالیت و جولان دستفروشان در بازار این کار نیازمند پشتیبانی مسئولان قضایی و انتظامی می‌ باشد.
وی همچنین با انتقاد از تشویق دستفروشان و دوره‌گردان به ادامه فعالیت‌های غیرقانونی در معابر عمومی، حمایت از دستفروشان و زیر سوال بردن فعالیت‌های ماموران مقابله و جمع‌آوری سد معابر شهرداری خلخال از سوی برخی فعالان فضای مجازی افزود: انتظار از فضای مجازی و رسانه‌های محلی  کمک به حل معضل اجتماعی سد معابر است.
شهردار خلخال از تلاش برای راه‌اندازی میدان میوه و تره‌بار و چندین مورد بازارچه ارائه میوه و تره‌بار روز در چند نقطه شهر خبرداد و اظهارکرد: برای ایجاد میدان میوه و تره‌بار و حل مشکل گرانی میوه در بازار خلخال ۲ محل موردنظر بوده و این پروژه با مشارکت ۵۰ درصدی اداره اوقاف و امور خیریه با شهرداری اجرا می‌شود.
وی گفت: امسال برای تامین قیر موردنیاز آسفالت معابر شهری ۱۰ میلیارد ریال منظور شده و لکه‌گیری معابر عمومی و روکش آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌های این شهر با بکارگیری چند گروه دستی و مکانیزه آسفالت هم‌اکنون آغاز شده است.
او افزود: برغم گذشت بیش از یک سال از تخصیص ۱۲ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح بازآفرینی پایدار شهری و افزایش خدمات شهری در مناطق حاشیه‌نشین و بافت فرسوده اعتبار یاد شده همچنان بر روی کاغذ باقی بوده و برغم تلاش‌های صورت گرفته این اعتبار هرگز به شهرداری خلخال پرداخت نشده است.
 
 
  
  

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today