ایرنا/ تعدادی از معلمان منتخب استان روز شنبه در مراسمی به مناسبت بزرگداشت مقام معلم با حضور رییس جمهور از طریق ارتباط تصویری تجلیل و قدردانی شدند.

اصغری مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در این مراسم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و شهدای فرهنگی استان، اظهار کرد: بزرگداشت روز معلم، فرصتی مناسب برای تجلیل از فرهنگیان و تلاشگران عرصه علم و تربیت در جامعه است.  
وی هفته معلم را نماد پاسداشت از مقام والای آحاد فرهنگیان دانست و اظهار داشت: باید متواضعانه و خالصانه زحمات و خدمات معلمان را گرامی بداریم چرا که معلم نماد خوبی‌ها بوده که در روایات  دینی به والاترین شکل توصیف شده است.
اصغری با بیان اینکه معلمان، سرمایه های اجتماعی کشور محسوب می شوند، تصریح کرد: در شرایط کرونایی و زیست بوم جدید، شاهد همت و تلاش معلمان فرهیخته در تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم به صورت مجازی و غیر حضوری هستیم.
وی با بیان اینکه در شرایط کرونا مدارس تعطیل شد اما کلاس های درس تعطیل نشدند، اظهار داشت: در این مدت فعالان عرصه تعلیم و تربیت به ویژه معلمان به عنوان جهادگران آموزشی جلوه‌های زیبایی از ایثار و فداکاری را به نمایش گذاشته اند.
این مسوول اضافه کرد: با توجه به شرایط کرونایی و ضرورت توجه به دستورالعمل های بهداشتی، برنامه‌های بزرگداشت هفته معلم امسال بیشتر به صورت مجازی و غیر حضوری اجرا می شود.
در ادامه این مراسم به صورت نمادین ۹ نفر از معلمان برگزیده استان قزوبن تجلیل شدند.
استان قزوین دارای ۱۷ هزار و ۳۰۰ فرهنگی است که کار آموزش ۲۳۵ هزار دانش آموز را در مقاطع مختلف برعهده دارند.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today