ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تاکنون بیش از ۱۵ درصد سالمندان بالای ۸۰ سال آذربایجان شرقی، معادل بیش از ۱۰ هزار نفر، علیه کرونا واکسینه شده‌اند.

عباسعلی درستی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه واکسیناسیون جمعیت بالای ۸۰ سال از سه شنبه گذشته آغاز شده است، اظهار کرد: واکسیناسیون این گروه تا ۱۵ روز آینده به پایان می رسد و سپس سالمندان بالای ۷۵سال واکسینه می شوند.
وی اظهار کرد: فاز اول واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان در آذربایجان شرقی به پایان رسیده است. 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اضافه کرد: علاوه بر این گروه های خاص مانند بیماران خاص، ساکنان سرای سالمندان، جانبازان بالای ۵۰ درصد و پاکبانان نیز در مقابل بیماری کووید ۱۹ واکسینه شده اند.
درستی گفت: ۷۰ هزار سالمند بالای ۸۰ سال در آذربایجان شرقی علیه کرونا واکسینه می شوند.
وی با بیان اینکه تعداد بسترهای کرونا در آذربایجان شرقی از یک هزار و ۶۰۰ نفر کمتر شده است، گفت: اکنون شهرستان هوراند دارای وضعیت زرد، ۶ شهرستان شامل سراب، اسکو، چاراویماق، هشترود، خداآفرین و ورزقان در وضعیت نارنجی و بقیه شهرستان های استان از جمله تبریز همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند. 
درستی افزود: آذربایجان شرقی در وضعیت کرونا در مقایسه با سایر استان ها در جایگاه بیست و ششم قرار گرفته است، ولی حدود ۳۰۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه و حدود ۱۵۰ کرونایی زیر دستگاه ونتیلاتور قرار دارند. 
وی با بیان اینکه همچنان فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک بهترین شیوه مراقبتی در مقابل کووید ۱۹ است، از مردم خواست تا افزایش واکسیناسیون و عمومی شدن آن شیوه نامه های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند تا آمار کرونا سرعت بیشتری نگیرد.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today