موج/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: ایلام به‌صورت آرام و کند درحال گذر از این پیک می‌باشد که انتظار میرود با رعایت هرچه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم شریف استان پیک چهارم نیز زودتر گذر نماید و شاهد کاهش محسوس آمار مبتلایان، بستری ها و متوفیان بیماری کرونا باشیم.

محمد کریمیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام بیان داشت: در فاز دوم واکسیناسیون که افراد مسن بالای 80 سال را شامل می‌شود، به دلیل این‌که ممکن است برای تزریق واکسن تجمع صورت گیرد و سلامت این قشر به خطر بیفتد، واکسیناسیون به‌جای انجام در مراکز بهداشتی‌درمانی در محیط‌های بزرگی همچون سالن‌های ورزشی انجام می‌شود.
وی اظهار داشت: در چند روز اخیر روند ابتلا و بستری‌های بیماری کرونا در استان به صورت آرام روندی کاهشی داشته‌است و ان‌شاءالله که این روند سرعت گیرد و شاهد گذر هرچه زودتر استان از پیک چهارم کرونا باشیم.
وی ادامه داد: دراستان ایلام از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا امروز، تعداد 36 هزارو 35 نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و متاسفانه تعداد 749نفر از هم استانی‌هایمان نیز جان خود را از دست داده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد 241 بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان های استان بستری هستند و مراحل درمان و مراقبت های مربوطه به آنان در حال طی شدن است و تعداد 34 هزارو 650 مورد نیز از بیماران مبتلا به کرونا در سطح استان بهبودی کامل یافته اند.
دکتر کریمیان تصریح کرد: شهرستان های آبدانان، دره‌شهر، چرداول و ایوان به لحاظ شیوع بیماری کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند و شهرستان‌های ایلام، دهلران، مهران، بدره و چوار وضعیت نارنجی و شهرستان‌های سیروان، ملکشاهی و هلیلان نیز دارای وضعیت زرد هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: در استان ایلام به‌لحاظ روند کلی ویروس کرونا در فروردین‌ماه 1400 تعداد 26 هزارو 432 مورد نمونه‌گیری توسط همکاران ما از افراد مشکوک به کرونا گرفته‌شده که از این رقم تعداد شش هزارو 929 نفر نتیجه نمونه‌گیری آنان مثبت بوده و تعداد یکهزارو 383 نفر نیز به دلیل بدحال بودن در بیمارستان‌های استان بستری‌شده و متأسفانه تعداد 45 نفر از هم‌ استانی‌هایمان نیز در این مدت فوت شده‌اند.
دکتر کریمیان افزود: از اول تا دهم اردیبهشت ماه 1400 نیز با توجه به وقوع پیک چهارم کرونا تعداد 7هزارو 739 مورد از افراد مشکوک به کرونا نمونه‌گیری شده که از این رقم تعداد2 هزارو 112مورد مثبت اعلام‌شد و تعداد 622نفر نیز در بیمارستان‌ها بستری‌شده و متأسفانه تعداد 34نفر از هم استانی هایمان به واسطه ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.
در ادامه این جلسه نیز معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با بیان اینکه تعداد 622 مورد بستری در 10 روز اول اردیبهشت‌ماه معادل آمار بیماران بستری در سه ماه آخر سال 99بوده است، گفت: خوشبختانه امروز تعداد بیماران ترخیصی از بیمارستان‌ها 39 نفر و تعداد بیماران بستری جدید در سطح استان 32 نفر بوده که نشانگر سبقت گرفتن روند ترخیص بیماران از بستری جدید است.
دکتر جمیل صادقی فر افزود: وضعیت استان ایلام به لحاظ تعداد بستری جدید، از 30 روز قبل تا به امروز دارای رقم 1.5 مورد بستری در هر 100هزار نفر جمعیت بوده که نشانگر این است که از قله و اوج پیک چهارم کرونا عبور کرده‌ایم، این وضعیت در حال حاضر بسیار خطرناک است و باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مراقب باشیم که آمار بستری بیماران در استان مانند برخی از استان‌ها مجدداً صعودی نشود.
وی در ادامه به اقدامات دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ارزیابی‌های وزارت بهداشت در مقایسه با سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: طبق این ارزیابی‌ها در خصوص درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی براساس تعداد مراکز و واحدها و فروشگاه‌های پلمپ شده، بیشترین میزان به‌ترتیب به دانشگاه‌های علوم پزشکی اردبیل، اهواز، ایلام و لرستان اختصاص‌یافته است.
وی ادامه داد: در خصوص وضعیت ابتلای شاغلین از ابتدای فروردین‌ماه تا یازدهم اردیبهشت‌ماه؛ تعداد مبتلایان در سطح استان 566 نفر بوده که از که تعداد 30 نفر آنان در سیستم بهداشتی، تعداد 45 نفر در سیستم درمانی و تعداد 491 نفر نیز در سایر ادارات و مشاغل می باشند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/