مهر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت‌: ‌۳۶ ‌درصد نمونه های PCR کرونا در استان مثبت شد.

پرویز یزدان پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار کرد: امروز از ۸۹۷ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ۳۶ درصد موارد مثبت بود.
وی با بیان اینکه بیشترین موارد مثبت pcr در شهرستان‌های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه و چرام بود، تصریح کرد: همچنین از ۲۲۷ نمونه رپید تست ۲۵ درصد موارد مثبت بوده و عمدتاً در شهرستان‌های کهگیلویه، بویراحمد و باشت ثبت شد.
یزدان پناه از افزایش شمار جان باختگان کرونا در استان به ۵۹۵ نفر خبر داد و گفت: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: هم اکنون ۴۸۶ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۲۰۶ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۳۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
وی افزود: روند افزایشی کرونا در استان از اسفند ماه شروع و همزمان با سفرها و جابجایی‌های گسترده نوروزی شهروندان به استان شتاب گرفته و در مسیر صعودی قرار گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با توجه به افزایش موارد بستری در هفته‌های اخیر، روند افزایش مرگ و میر در طی یک تا دو هفته آینده ادامه خواهد داشت که می‌تواند صدمات جبران ناپذیر به سلامت مردم استان وارد شود.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today