باشگاه خبرنگاران/ رئیس جبهه اصلاحات فارس گفت: رد صلاحیت‌ها در شیراز تنها به اعضای شورا محدود نبوده و تقریبا تمام اصلاح‌طلبان حزبی و غیرحزبی از امکان رقابت محروم شده‌اند.

ابراهیم صبوری، رئیس جبهه اصلاحات فارس با انتقاد از عملکرد هیئت‌های اجرایی و نظارت شهرستان و رد گسترده اصلاح‌طلبان در شیراز و برخی شهر‌های استان، بیان کرد: در شهر شیراز، ۸ عضو اصلاح‌طلب شورای پنجم برای حضور در انتخابات شورای ششم ثبت‌نام کرده‌اند که متأسفانه صلاحیت ۷ نفر را رد کرده‌اند.
ابراهیم صبوری افزود: رد صلاحیت‌ها در شیراز تنها به اعضای شورا محدود نبوده و تقریبا تمام اصلاح‌طلبان حزبی و غیرحزبی از امکان رقابت محروم شده‌اند.
او گفت: ترکیب یکدست هیئت اجرایی و نظارت شهرستان از همان ابتدا نگرانی‌های جدی در مورد روند بررسی صلاحیت‌ها ایجاد کرده بود، با این وجود انتظار می‌رفت نگاهی در تصمیم‌ها حاکم باشد که زمینه‌ی حضور سلائق و جریان‌های مختلف را فراهم کند، اما متاسفانه اینگونه نشد.
رئیس جبهه اصلاحات فارس ادامه داد: با وجود آنکه احزاب اصلاح‌طلب در فارس از مدت‌ها قبل با تشکیل جبهه اصلاحات، مشغول برنامه‌ریزی و آماده‌سازی خود برای حضور جدی در انتخابات شورا‌ها بودند، اما در چنین وضعیتی عملاً امکان حضور سازمانمند و جبهه‌ای در انتخابات از ما گرفته شده و احتمالاً شاهد برگزاری انتخاباتی غیررقابتی برای شورای ششم در شیراز خواهیم بود.
صبوری افزود: چرا روند و نتیجه‌ی ردّ صلاحیت کاندیدا‌ها باید به گونه‌ای باشد که دیدگاه‌ها و سلائق مختلف احساس کنند هیچ نماینده‌ای در میان داوطلبان موجود ندارند؟ شاید عده‌ای می‌خواهند مشارکت پایین و محدود انتخابات مجلس در سال ۹۸ تکرار شود. ردّ صلاحیت گسترده و یکپارچه در کلانشهر‌ها از جمله شیراز دقیقا ما را به همین نقطه می‌رساند و این اصلاً خوب نیست.
صبوری در پایان گفت: در شرایط فعلی کشور، دور کردن مردم از صندوق‌های رأی هنر نمی‌خواهد، بلکه باید تلاش کنیم تا مردم را با همه‌ی دلخوری‌هایی که دارند با صندوق‌ها آشتی دهیم و به این باور برسانیم که در تعیین سرنوشت خود اثرگذار خواهند بود.
او ابراز امیدواری کرد که آنچه تا امروز در مورد ردّ صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان در شهر‌هایی مثل شیراز اتفاق افتاده، با تمهید و تدبیر هیئت‌های نظارت استانی بر هم بخورد و شاهد انتخاباتی رقابتی باشیم.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online