ایسنا/ معاون دانشکده علوم پزشکی اسدآباد گفت: بستری های کرونایی بیمارستان شهرستان کاهش محسوسی نداشته و شرایط خطر هنوز وجود دارد.

الهام عظیمی، معاون امور بهداشتی دانشکده علوم پزشکی شهرستان اسدآباد با اشاره به شرایط قرمز شهرستان اسدآباد اظهار کرد: در هفته جاری با تمدید محدودیت های کرونایی در صورت تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم به طور قطع وضعیت شهرستان و به تبع آن سراسر کشور آرام آرام به ثبات خواهد رسید.
وی واکسیناسیون را تنها راه ممکن برای مقابله با کرونا دانست و مطرح کرد: تا زمان واکسیناسیون صددرصدی جامعه هدف مردم همچنان باید نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های کرونایی مشارکت لازم را داشته باشند و از هر گونه تجمع، دورهمی های خانوادگی و برگزاری مراسم های تجمعی از جمله ختم و عروسی بپرهیزند.
عظیمی با بیان اینکه از ۷ اردیبهشت ماه واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در اسدآباد آغاز شده است، افزود: در حال حاضر از چند روز پیش واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال سطح روستاهای شهرستان نیز آغاز شده که از ساکنان روستاهای ترخین آباد، ملحمدره، شمس آباد، هودرج و ویرایی، بادخوره، موسی آباد، خاکریز، یوسف آباد، احمدآباد، حسام آباد، گذرکجین و دهنو درخواست داریم با در دست داشتن کارت ملی و مراجعه به سالن ورزشی شهدای آموزش و پرورش، نسبت به دریافت واکسن خود اقدام کنند.
وی یادآور شد: پس از واکسیناسیون فاز اول براساس سند ملی واکسیناسیون افراد با سنین ۸۰ سال به بالا و سپس در فراخوان‌های بعدی، به ترتیب افراد ۷۵، ۷۰، ۶۵ و ۶۰ سال به بالا و افراد دارای بیماری زمینه‌ای، در برابر کرونا واکسینه خواهند شد.
معاون امور بهداشتی دانشکده علوم پزشکی اسدآباد خاطرنشان کرد: در صورت اعلام وزارت بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسدآباد این آمادگی را دارد که نسبت به واکسیناسیون گروه های هدف سنین ۷۵ سال به بالا نیز از هم اکنون اقدام کند.
وی از تزریق ۹۰۸ دوز واکسن کرونا تا تاریخ ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ براساس سند ملی واکسیناسیون به گروه‌های هدف در شهرستان اسدآباد خبر داد و گفت: ۶۵۹ دوز به کادر بهداشت، درمان و اورژانس ۱۱۵، ۵۰ دوز به نظام پزشکی، ۷۵ دوز به جانبازان، ۵ دوز به کارکنان آرامستان، ۵۰ دوز به پاکبانان و ۶۹ دوز به بیماران خاص و سرطانی‌ها تزریق شده است در ضمن با اتمام واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال، متعاقباً میزان دوزهای تزریقی اعلام خواهد شد.


آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today