باشگاه خبرنگاران/ رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: شهروندان در زمان ثبت نام اینترنتی مدارس، مراقب کلاهبردارانی که با طراحی وب سایت های جعلی، قصد فریب آن ها را دارند، باشند.

امین یادگار نژاد، رئیس پلیس فتا استان کرمان اظهار کرد: با توجه به شرایط مختلف، روش‌های جدیدی برای کلاهبرداری از کاربران فضای مجازی ابداع می‌شود و متاسفانه افراد زیادی به دلیل اینکه اطلاع و دانش کافی ندارند یا به دلیل بی‌دقتی در دام این مجرمان سایبری گرفتار می‌شوند و کلاهبرداران با همین روش‌های ساده پول زیادی به جیب می‌زنند.
وی با اشاره به نزدیکی شروع ثبت نام مدارس در مقاطع تحصیلی مختلف، افزود: والدین در هنگام ثبت نام اینترنتی فرزندان خود حتما آدرس سایت را به صورت دستی وارد کرده و به گزینه‌های نمایش داده شده در موتور جستجوی خود اعتماد نکرده و تنها از طریق سامانه saja.medu.ir اقدام به ثبت نام دانش آموزان خود کنند.
این مقام سایبری گفت: شهروندان باید آگاه باشند برای ثبت نام اینترنتی فرزندان خود، باید از طریق وب سایت‌های رسمی اقدام کنند و به اطلاعیه‌های وزرات آموزش و پرورش در این حوزه توجه کرده و از هر گونه ثبت نام در سایت‌های اینترنتی متفرقه خودداری کنند.
وی با اشاره به اعتماد بیش از حد خانواده‌ها به افراد آنلاین در فضای مجازی، گفت: ارسال لینک‌های جعلی و دروغین با عنوان ثبت نام مدارس دولتی و غیرانتفاعی با تبلیغات اغوا کننده در این ایام، به خصوص در شبکه‌های اجتماعی افزایش داشته است.
یادگارنژاد افزود: ارسال کنندگان لینک‌های جعلی در فضای وب، هدفی جز سرقت اطلاعات بانکی و هویتی دانش‌آموزان ندارند؛ بنابراین اعتماد به این افراد و مراجعه به لینک‌های ارسالی می‌تواند زمینه سوء استفاده از کاربران را در آینده فراهم سازد.
وی درباره واریز وجه نیز بیان کرد: در زمان ثبت‌نام، نیازی به واریز وجه به شماره کارت‌های درج‌شده در سایت‌ها یا ارسال شده از طریق پیامک نیست و بایستی از این کار خودداری کرد.
رئیس پلیس فتا استان کرمان به والدین هشدار داد که برای ثبت نام فرزندان خود به لینک‌های دریافتی که از طرق مختلف دریافت می‌شود به هیچ عنوان اعتماد نکرده و بر روی آن کلیک نکنند و هنگام واریز وجه در زمان ثبت نام با استفاده از درگاه‌های پرداخت الکترونیکی دستورالعمل های امنیتی، آدرس صحیح درگاه بانکی مورد نظر، اطلاعات تماس با ما در سایت و نشان اعتماد الکترونیکی را به طور کامل بررسی کنند تا در دام کلاهبرداران سایبری قرار نگیرید.
وی از شهروندان خواست؛ چنانچه با صفحاتی که به نظر آن‌ها جعلی هستند، برخورد کردند، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir به ما گزارش دهند تا پلیس هر چه سریع‌تر برای بررسی موضوع و برخورد با کلاهبرداران ورود پیدا کند. 

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar