ایرنا/ فرماندار زنجان گفت: طبق برنامه ریزی ها، ستاد واکسیناسیون در این شهرستان با ۲ هدف جدی مکان یابی برای ایجاد مراکز تزریق واکسن و هماهنگی با سایر دستگاهها جهت تجهیز آنها تشکیل شد.

رضا عسگری، فرماندار زنجان با اعلام این خبر اظهار کرد: در قالب این ستاد وظایف مشخص و مقرر شد در صورت آغاز و ابلاغ واکسیناسیون عمومی این آمادگی ها برای تجهیز و آماده سازی مکان های تعیین شده اکنون انجام گیرد، تا غافگیر نشویم.
وی در خصوص برگزاری مراسم  شب های قدر در وضعیت کنونی کرونایی افزود: طبق برنامه ریزی ها مساجدی که امکان برگزاری مراسم را دارند مشخص شده اند، با توجه به پروتکل های بهداشتی و همکاری مرکز بهداشت شهرستان یک بار بازدید از مکان های یاد شده انجام و موارد به هیات امنا آنها اعلام شده است.
عسگری اضافه کرد: با توجه به تجربه سال گذشته مقرر شد که تعهد لازم از هیات امنای مساجد اخذ و تبعات احتمالی عدم رعایت ها و مشکلات احتمالی به آنها گوشزد شود تا پاسخگو باشند و بر این اساس مراسم با حضور کارشناس مرکز بهداشت برگزار شود.
این مسوول با بیان اینکه بخشی از پروتکل‌ها مانند نظارت بر تامین اقلام، نظارت بر روند ورود و خروج و مراقبت در حین برگزاری مراسم به متولیان برمی‌گردد گفت: مواردی مانند استفاده از قرآن کریم، کتب ادعیه، مهر و سجاده نیز به خود افراد برمی‌گردد که شخصا باید با خود به محل برگزاری مراسم ببرند
وی خاطرنشان کرد: طی جلسه ستاد شهرستانی نیز مسوولیت پیگیری تعطیل اماکن به سازمان صنعت، معدن و تجات محول شد تا موارد بررسی و از بروز مشکلات پیشگیری شود.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today