ایرنا/ معاون طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: عملیات استخراج و تولید شمس منیزیم از مصوبات دور دوم سفر رییس جمهوری به این استان با همکاری یک شرکت دانش بنیان در شهرستان گرمه شروع شد.

مهیار مشایخی، معاون طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی اظهار کرد: برای اجرای این مصوبه حدود دو هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال از این اعتبار از محل پرداخت تسهیلات بانکی و مابقی سهم آورده سرمایه‌گذار بخش خصوصی در دست اجرا قرار گرفت.
وی اضافه کرد: با استخراج این معدن سالانه حدود ۶ هزار تن شمش منیزیم تولید و برای ۲۰۰ کارگر نیز به طور مستقیم ایجاد اشتغال خواهد شد.
به گفته وی تمام زیرساخت های معدنی برای استخراج این ماده معدنی در شهرستان گرمه در جنوب غربی استان خراسان شمالی از سوی این شرکت دانش بنیان با همکاری بخش خصوصی فراهم شده است.
معاون طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی خاطرنشان کرد: منیزیم محصول راهبردی برای برخی صنایع از جمله فولاد و خودروسازی محسوب می‌شود و با بهره‌برداری از آن بخش زیادی از نیاز کشور به این مواد معدنی تامین و از خروج ارز نیز جلوگیری می شود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today