ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از بعد از ظهر امروز تا روز سه‌ شنبه هفته جاری در برخی ساعت‎ ها(به ویژه از ظهر تا اوایل شب با گذر امواج ناپایدار) شرایط جوی این استان ناپایدار می‏‌شود.

محمدرضا انصاری، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر اظهار کرد: این ناپایداری به صورت افزایش موقتی سرعت وزش باد و پوشش ابر، بارش خفیف و پراکنده همراه با رعد و برق در برخی نقاط استان به خصوص بر روی دریا و نواحی شرقی و جنوبی استان پیش‎ بینی شده است.
وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، از بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد و طی امشب و فردا در برخی نقاط با بارش پراکنده پیش ‎بینی می‎ شود.
انصاری ادامه داد: در این مدت جهت وزش باد متغیر و به طور غالب جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت هشت تا ۲۸ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و در فراساحل در برخی ساعت ‎ها ۱۰ تا ۳۸ گاهی ۴۶ کیلومتر در ساعت پیش ‎بینی شده است.
وی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در سواحل استان ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و در فراساحل گاهی ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش‏ بینی می ‏‎شود.
انصاری افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۲ و ۱۳ دقیقه بامداد، جزر اول ساعت پنج و چهار دقیقه، مد دوم ساعت ۱۲ و ۲۳ دقیقه و جزر دوم ساعت ۲۰ و ۴۱ دقیقه خواهد بود.
وی یادآورشد: در ۲۴ ساعت گذشته برازجان با ۳۸ و جم با ۱۸.۶ درجه سانتیگراد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان دما را در استان بوشهر تجربه کردند.
انصاری گفت: در مدت یاد شده گناوه، خارگ و بوشهر به ترتیب با ۹۸، ۹۶ و ۹۰ درصد بیشترین میزان رطوبت را در استان بوشهر داشتند.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar