فارس/ معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: بارش‌ باران تا روز سه‌شنبه در آسمان مازندران ادامه دارد.

احمد اسدی معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران امروز اظهار کرد: همان‌گونه که پیش‌بینی شده بود، روز گذشته شاهد رگبار و رعدوبرق به‌ویژه در ارتفاعات استان بودیم که در ارتفاعات غربی همراه با وزش باد شدید بوده است.
وی گفت: بیشترین بارش از عصر روز گذشته از بطاهرکلای بلده ۱۴، بازیارخیل میاندورود ۱۴، تاگور بلده ۱۳، کیاسر ۱۱، بلده ۱۰ و سیاه‌بیشه ۹ میلی‌متر بوده است.
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه انتظار داریم تا صبح سه‌شنبه بارش‌ها در آسمان مازندران ادامه داشته باشد، افزود: بارش‌ها امروز و فردا به‌ویژه در ارتفاعات به‌صورت شدید و قابل ملاحظه باشد.
اسدی افزود: جاری شدن روان آب، وقوع سیلاب‌های محلی و بالا آمدن حجم آب رودخانه‌ها، رانش زمین و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی، صاعقه و احتمال برق گرفتگی و آسیب به پوشش خزانه‌های برنج از مخاطرات این سامانه بارشی است.
وی با بیان اینکه دمای هوا نیز به‌صورت نسبی کاهش خواهد یافت، افزود: در  برخی ساعات شاهد رعدوبرق هستیم و احتمال تگرگ نیز دور از انتظار نیست.
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اعلام اینکه انتظار داریم از بعدازظهر سه‌شنبه از ناپایداری آسمان مازندران کاسته شود، اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، تا روز چهارشنبه انتظار داریم افزایش نسبی دما در آسمان مازندران اتفاق بیفتد.
اسدی تصریح کرد: روزهای پایانی هفته انتظار داریم مجددا با عبور موج کم و بیش ناپایدار شاهد بارش‌های پراکنده و کاهش نسبی دمای هوا در آسمان مازندران خواهیم بود.
وی در پایان گفت: دریای مازندران طی ۲۴ ساعت آینده به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today