فارس/ نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت راه برای اتصال راه‌آهن ایران به عراق از کرمانشاه پولی ندارد و اولویت کنونی این وزارتخانه، خط راه آهن شلمچه_ بصره است که در گذشته بودجه آن تهیه شده است.

محمد رشیدی، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی امروز اظهار داشت: موضوع اتصال خط راه آهن کرمانشاه به عراق مسئله بسیار مهمی برای استان است اما متأسفانه وزارت راه پولی برای این اقدام ندارد.
وی افزود: رایزنی‌های زیادی در این خصوص صورت گرفته اما نظر مجموعه وزارت راه و راه آهن کشور این است که بدلیل نامطلوب بودن امنیت برخی از شهرهای عراق در غرب کشور و نبود بودجه، اولویتی در این خصوص نیست.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هرچند خط راه آهن کرمانشاه _ عراق جزو برنامه‌های وزارت راه است، اما اولویت کنونی این وزارتخانه، خط راه آهن شلمچه_ بصره است که در گذشته بودجه آن تهیه شده است.
رشیدی ادامه داد: یکی از بندهای قرارداد ایران با کشور چین، سرمایه‌گذاری در بخش راه است که اکنون قصد داریم از این طریق با جذب سرمایه‌گذار، خط راه آهن کرمانشاه خسروی و سپس عراق را تکمیل کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در کمیسیون تلفیق توانستیم بودجه بسیار خوبی را برای کرمانشاه در بحث ساماندهی آبشوران و قره‌سو، فاضلاب کرمانشاه، محرومیت‌زدایی، سد گاوشان و آب روستایی أخذ کنیم که ان‌شاء‌الله بزودی در این خصوص به تشریح عملکرد خواهیم پرداخت.
نماینده مردم کرمانشاه در خانه ملت در پایان، گفت: یکی از اولویت‌های کنونی مجمع نمایندگان، آزادراه همدان کرمانشاه است که تکمیل آن باعث رونق و توسعه استان خواهد شد.


آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today