ایسنا/ رئیس دادگستری هشترود گفت: مجموعه قضایی شهرستان هشترود در سال گذشته، هر ماه 18 فقره طلاق را ثبت کرده که واقعا نگران کننده است.

رحیم استادی، رئیس دادگستری هشترود اظهار کرد: از پرونده‌های رسیده به مجموعه قضایی هشترود 551 فقره مربوط به ضرب و جرح عمدی، 491 فقره مربوط به تخریب اموال، 477 فقره مربوط به تصرف عدوانی، 355 فقره مربوط به سرقت و ما بقی مربوط به جرائم دیگر هستند. 
وی از مختومه شدن بیش از 21 هزار پرونده در سال گذشته خبر داد. 
استادی افزود: متاسفانه تعداد افرادی که برای طلاق به دادگستری مراجعه می‌کنند، زیاد است و هشترود با 114 مورد طلاق توافقی و 92 مورد طلاق با درخواست زوجه روزهای خوشی را سپری نمی‌کند.
رئیس دادگستری هشترود در بخش دیگری از سخنان خود به همکاری مجموعه قضایی با ادارات مختلف مانند شهرداری و اداره راه اشاره کرد و گفت: چنانچه رئیس دادگستری و دادستان در قضیه تعریض سه راهی قویون‌قشلاقی و بازگشایی بلوار شهید سلیمانی شهر هشترود پیش‌قدم نمی‌شد، این پروژه‌ها تا سالیان سال به سر انجام نمی رسید.
وی در مورد متخلفان کرونایی نیز خاطرنشان کرد: رسیدگی به این پرونده ها که بیش از 50 مورد است، در شعبه ویژه انجام می‌گیرد و برای اکثر متخلفان که با برگزاری مراسمات عزا و عروسی، بهداشت عمومی را رعایت نکرده بودند، احکام مختلفی صادر شده است. 
استادی ادامه داد: رسیدگی به پرونده‌های قتل و جرائم مربوط به کیفری یک در صلاحیت دادگستری هشترود نیست، بنابرین پرونده های موجود، به دادگاه‌های صلاحیت دار استان ارجاع داده شده است.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today