ایرنا/ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با اشاره به توجه خاص دولت به توسعه زیرساخت‌های حوزه راه استان، گفت: پروژه‌های شاخص حوزه راه استان تا پایان دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری می‌رسد.

شهرام ملکی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به توسعه زیرساخت‌ها به خصوص در حوزه راه استان کردستان داشته است، اظهار کرد: در این راستا پروژه‌های مهم و شاخص این حوزه شامل احداث راه آهن همدان - سنندج، محور جدید سنندج به مریوان و احداث قطعات کریدور شمال - جنوب در استان در دست اجرا است.
وی اضافه کرد: اغلب طرح‌های در دست احداث در حوزه راهسازی استان با پیشرفت مناسب و طبق برنامه زمان‌بندی در حال انجام است و در سال جاری مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
معاون امور عمرانی استاندار کردستان با اشاره به اینکه طول پروژه جاده جدید سنندج ـ مریوان(واریانت تیژتیژ -گاران) ۵۲ کیلومتر است، ادامه داد: عملیات اجرایی ۴۴ کیلومتر از پروژه به اتمام رسیده و مردم منطقه به طور غیررسمی در حال استفاده از آن هستند.
ملکی اظهار کرد: در صورت تامین نقدینگی مورد نیاز برای تهیه و خرید تاسیسات برقی و همچنین تامین قیر برای آسفالت هشت کیلومتر مانده از طرح جاده سنندج-مریوان، امیدواریم طی چند ماه آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.
وی پروژه راه آهن سنندج ـ همدان را نیز یکی دیگر از پروژه‌های حائز اهمیت در توسعه استان و شبکه ریلی کشور دانست و گفت: تاکنون پنج هزار میلیارد ریال به این پروژه اختصاص یافته و امیدواریم در ۶ ماهه اول امسال به سرانجام برسد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online