ایسنا/ رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر دار وزارت بهداشت از شناسایی یک نوع کرونای جدید در شوط خبر داد.

گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر دار وزارت بهداشت اظهار کرد: طی روزهای گذشته همکاران بهداشت و درمان در بررسی وضعیت شوط از جهت همه گیری کرونا ویروس و انجام اقدامات پیشگیرانه برای این بیماری متوجه شدند که چندین مورد مشکوک به ابتلای بیماری کرونا در یک کارخانه این شهرستان وجود دارد.
وی افزود: بلافاصله تمام کارگران این کارخانه مورد آزمایش قرار داده شده اند که در بین کارگران بیماران شناسایی شدند که خوشبختانه حال همه خوب است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نداشتند.
به گفته گویا، هفت نفر مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا از راه دور تحت نظر هستند و در شرایط قرنطینه تمامی مراقبت‌های لازم تا ۱۴ روز از آنها و تمام کارگران انجام می شود.
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر دار وزارت بهداشت همچنین با تاکید براینکه چندین نوبت مجدداً از کارگران آزمایش انجام خواهد شد، افزود: طی ۱۴ روز چنانچه اطمینان پیدا کنیم که موردی از ابتلا به عفونت جدید در بین اینها نیست کارخانه با شرایط عادی خود بازگشایی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه این موارد شناسایی شده یکی از انواع ویروس کرونا است، افزود: این نوع ویروس شناسایی شده، ویروس جدیدی است که خوشبختانه کارگرانی که مبتلای به این عفونت تشخیص داده شده همگی حالشان مساعد است.
وی ادامه داد: همچنان مردم به رعایت شیوه نامه ها ادامه بدهند و ذهن خود را درگیر عناوین و یا اسامی گوناگون ویروس های جهش یافته کرونا نکنند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today