ایرنا/ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی گفت: بیماران خاص و صعب‌العلاج استان به دلیل هزینه‌های درمانی بالا، کل درآمد خود را صرف درمان می‌کنند و در زمینه معیشت نیازمند حمایت و کمک خیرین هستند.

رضا سلم‌آبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی بیان داشت: در حال حاضر سه هزار و ۱۰۹ بیمار خاص و صعب‌العلاج در استان خراسان جنوبی تحت حمایت کمیته امداد هستند و این نهاد با در نظر گرفتن یک بسته بیمه مکمل توانسته است بسیاری از هزینه‌های درمانی آنان را تامین کند.
وی اظهار داشت: در راستای حمایت از مددجویان تحت حمایت با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، هزینه‌های درمانی بیماران سرطانی و شیمی درمانی تا ۱۰۰ درصد در بخش بستری و هزینه‌های دارو تا ۹۵ درصد را تامین می‌کنیم.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: با هدف بهبود هرچه سریعتر این مددجویان به آنان کمک‌های مختلف از قبیل سبد غذایی و هزینه‌های ایاب و ذهاب نیز ارائه می‌شود.
وی عنوان کرد: برای تسهیل در ارائه بهتر خدمات درمانی به بیماران خاص و صعب‌العلاج، اطلاعات همه بیماران در سامانه‌ای به نام «سبا» ثبت و برای شناسایی به آنان کارت ویژه‌ای ارائه شده که از مراکز درمانی منتخب می‌توانند به صورت رایگان خدمات دریافت کنند.
سلم‌آبادی با تشکر از همه خیرینی که با این نهاد همکاری دارند، افزود: خیرین می‌توانند برای کمک به بیماران صعب‌العلاج و خاص در قالب طرح شفا، این بیماران نیازمند را مورد حمایت قرار دهند.
وی گفت: سبد غذایی این بیماران دچار مشکل شده است و با توجه به هزینه‌های بالای میوه و سبزیجات علیرغم نیاز ضروری، به آن دسترسی لازم را ندارند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه بسیاری از این بیماران نیازمند استفاده از پوشینه هستند اضافه کرد: پوشینه در چند سال اخیر به شدت افزایش قیمت داشته است و هزینه‌های سنگینی را بر این خانواده‌ها تحمیل می‌کند.
وی گفت: بیماران خاص و صعب‌العلاج در زمینه لوازم کمک توانبخشی از جمله دستگاه اکسیژن‌ساز نیز مشکل دارند، به عنوان مثال قبل از شیوع کرونا به صورت میانگین سالانه ۲۵ مددجو به دستگاه اکسیژن‌ساز نیاز داشتند و از طرفی قیمت‌ها هم پایین بود که ما نسبت به تامین این دستگاه اقدام می‌کردیم.
سلم‌آبادی ادامه داد: اکنون با توجه به افزایش چند برابری تجهیزات کمک توانبخشی، بودجه دولتی کفاف تامین این تجهیزات را نمی‌دهد و لازم است خیرین در این زمینه به ما کمک کنند.
۴۳ هزار و ۹۹۰ خانوار معیشت‌بگیر و تبصره ۱۴ تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی هستند و خدمات حمایتی در زمینه‌های اشتغال، مسکن، جهیزیه، معیشت، فرهنگی و درمانی به آنان ارائه می‌شود.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today