ایسنا/ رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به میزان بالای ابتلا و بستری در جنوب غرب خوزستان، گفت: تا زمانی که ویروس‌های جهش‌یافته در جامعه می‌چرخند، همه مناطق بحرانی هستند و رنگ‌بندی‌ها هیچ ارزشی ندارند.

شکرالله سلمان‌زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به قرمز شدن مجدد خرمشهر و تغییر سریع رنگ‌بندی شهرها اظهار کرد: این مساله به دلیل بازی با رنگ‌ها است؛ این رنگ‌بندی‌ها هیچ قاعده‌ای ندارند و تا زمانی که ویروس‌های جهش‌یافته در جامعه می‌چرخند، همه مناطق بحرانی هستند.
وی افزود: این رنگ‌بندی‌ها هیچ ارزشی ندارند و نباید به آن‌ها توجه کرد. آنچه مشخص است این است که فعلا موارد ابتلا و بستری در همه شهرها بالا است.
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: محدودیت شهرهای قرمز تنها تا حدودی و شاید ۴۰ تا ۵۰ درصد رعایت شده  است و همه مشاغلی که باید تعطیل باشند، تعطیل نشده‌اند.
سلمان‌زاده با بیان اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جنوب غرب خوزستان ۵۰ تا ۶۰ درصد است، عنوان کرد: ۵۰ درصد موارد ابتلا در خانواده‌ها رخ می‌دهد بنابراین اگر مردم رعایت کنند و دورهمی‌های خانوادگی را لغو کنند، می‌توان امیدوار بود که ۵۰ درصد از موارد بیماری کاسته شود.
وی با اشاره به بالا بودن روند ابتلا و بستری در جنوب غرب خوزستان، تصریح کرد: در روزهای آینده مراسم احیا و پس از آن عید فطر را پیش رو داریم؛ امیدواریم مردم رعایت کنند تا وضعیت از این بدتر نشود.


آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today