فارس/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به آغاز واکسیناسیون افراد بالای 80 سال در این استان، گفت: از ابتدای آغاز فرآیند واکسیناسیون تاکنون 22 هزار و 858 دوز واکسن کرونا در استان بین جامعه هدف تزریق شده است.

ابراهیم سلمانی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد با بیان این‌که فازبندی و جامعه هدف برای تزریق واکسن کرونا توسط وزارت بهداشت تعیین و به استانها ابلاغ می‌شود، اظهار کرد: طبق برنامه زمانبندی فرآیند واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در شهرستان‌های بافق، بهاباد و خاتم در استان یزد آغاز شده است.
وی افزود: تاکنون بیش از ۲۲ هزار دوز واکسن کرونا در استان یزد برای گروه‌های دارای اولویت تزریق شده که از ۱۸ هزار و ۲۱۰ دوز در فاز نخست و ۱۵۴ هزار و ۷۰۰ دوز در فاز دوم به جامعه هدف تزریق شده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد در ادامه گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده قرار است با ورود محموله‌های جدید واکسن به استان، جمعیت بالای ۸۰ سال در سایر شهرستان‌های استان نیز در برابر کووید۱۹ واکسینه شوند.
سلمانی خاطرنشان کرد: طبق سند واکسیناسیون ابلاغی از طرف وزارت بهداشت، تاکنون کارکنان اورژانس ۱۱۵، کادر بهداشت و درمان، بیماران خاص، جانبازان، سالمندان، بیماران سرطانی، پاکبانان، کارکنان آرامستان‌ها، اعضای نظام‌پزشکی و دانشکده دندانپزشکی در مراحل مختلف، با ورود محموله‌های واکسن، در برابر کووید۱۹ واکسینه شدند.


آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today