ایرنا/ رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از بعد از ظهر امروز آسمان استان را رگبار باران و غرش آذرخش فرا می‌گیرد و تا شنبه هفته آینده ادامه می‌یابد.

محمد امیدفر، رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: فعالیت سامانه بارشی همچنین موجب افزایش ابر، وزش باد ملایم تا گاهی نسبتا شدید، بروز تندبادهای لحظه ای، کاهش نسبی دما در سطح استان می شود.
وی با بیان اینکه فعالیت این سامانه تا شنبه هفته آینده ادامه دارد، اظهار کرد: در پی نفوذ این سامانه، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، در نواحی مستعد بارش تگرگ و اصابت آذرخش و بروز خسارت به محصولات باغی و کشاورزی وجود دارد.
رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه این سامانه همه نواحی استان را دربر می گیرد، به مسافران و رانندگان توصیه کرد که از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، صعود به ارتفاعات و فعالیت های کوهنوردی خودداری کنند.
امیدفر خواستار محکم کردن سازه های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان های نیمه کاره شد و از کشاورزان خواست به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی استان توجه کنند.
وی یادآوری کرد: در زمان کنونی(۱۱ و ۳۰ دقیقه) اسکو با ۲۱ و چاراویماق با ۹ درجه سانتی گراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین شهرهای استان بوده و دمای تبریز ۱۴ درجه سانتی گراد بالای صفر است.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today