ایسنا/ میراث فرهنگی استان بوشهر درباره ورود هندی‌های مبتلا به کرونا از مرز استان‌های همجوار به بوشهر توضیحاتی ارائه کرد.

سکینه سالاری، معاون میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر اظهار کرد: تعداد ۹ نفر از خدمه‌های هندی و پاکستانی مستقر در استان، در یکی از اقامتگاه‌های دارای مجوز اسکان دارند که با پیگیری این معاونت و دریافت مستندات قابل ارائه، هیچ‌کدام از این ۹ نفر از قبل ورود به بوشهر کرونا نداشته و تست آنها منفی بوده است.
وی افزود: دو نفر از آنها از اتباع پاکستان بودند و یک ماه و نیم قبل در بوشهر اسکان داشته و سه نفر خدمه هندی با پرواز ماهان از کشور هندوستان به دبی و از دبی به تهران پرواز داشته و چهار خدمه هندی دیگر، با اتوبوس از مقصد شیراز به بوشهر آمده بودند که با پیگیری‌های انجام شده از مقصد حرکت آنان، تمامی مستندات موجود بر منفی بودن تست کرونای آنها قبل از ورود به بوشهر دلالت دارد و درگیری آنان به ویروس کرونا، در این استان بوده است.
سالاری ادامه داد: اقامتگاهی که این خدمه‌ها در آن اسکان دارند، یکی از مراکز اقامتی خوب ما در دوران کرونا بوده که پروتکل‌های بهداشتی را به طور کامل اجرا کرده و در همین جریان هم، با قرنطینه خدمه‌ها تا ۱۴ روز هیچ پذیرشی نخواهد داشت.
معاون میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر در پایان یادآور شد: ما در پایان تعطیلات نوروز هم اعلام کردیم که تمامی مسافرانی که از واحدهای اقامتی دارای مجوز از این اداره‌کل استفاده کرده‌اند، با رضایت‌مندی مطلوب استان را ترک کرده و از اجرای دقیق دستورالعمل سفرهای مسئولانه و هوشمند و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی رضایت کامل داشتند.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar