صدا و سیما/ به گفته مدیرکل هواشناسی استان البرز بارش رگباری باران، تگرگ، وزش باد شدید، گرد وخاک و آذرخش از امروز یکشنبه تا ظهر فردا دوشنبه در استان پیش بینی می شود.

آرش بهاروند احمدی، مدیرکل هواشناسی استان البرز گفت: براین اساس وضعیت جوی استان البرز طی امروز و فردا نارنجی اعلام می شود و تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از تشدید سامانه بارشی طی این مدت در منطقه البرز مرکزی فعال است که با توجه به ماهیت تندری، وزش باد شدید و لحظه‌ای و گرد و خاک همراه با کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.
وی ادامه داد: بر همین اساس آب گرفتگی موقت معابر شهری و اختلال در تردد جاده‌ای، سیلابی شدن موقت رودخانه‌ها و مسیل های فصلی، ریزش سنگ و رانش کوه در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی، آسیب به محصولات کشاورزی و باغی پیش‌بینی می شود.
مدیرکل هواشناسی البرز اظهار کرد: با توجه به رخداد رعد و برق شدید از توقف در مجاورت درختان تک و بلند، تپه ها، تیرک ها، دکل های فلزی، فنس ها، لوله های فلزی آب، مناطق و فضاهای باز و رودخانه ها جهت جلوگیری از برق گرفتگی خودداری شود.
خودداری از توقف در کنار رودخانه ها و مسیل های فصلی و نیز دامنه کوه ها توصیه دیگر مدیرکل هواشناسی البرز به مردم و گردشگران بود و افزود: کوهنوردان با توجه به شرایط جوی از هرگونه صعود به ارتفاعات و قلل البرز مرکزی پرهیز نمایند.
 محکم کردن سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان های نیمه کاره، تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات ناشی از وزش باد شدید و لحظه‌ای و تمهیدات لازم برای پیشگیری از خسارت ناشی از بارش تگرگ به محصولات باغی و کشاورزی دیگر توصیه های هواشناسی البرز است.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday