راهبردنیوز/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: احتمال وجود کرونای آفریقایی در استان های جنوبی وجود دارد؛ اما در آذربایجان شرقی کرونای ثبت شده انگلیسی و چینی است.

روزبه رجایی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: احتمال وجود کرونای آفریقایی در استان های جنوبی وجود دارد؛ اما در آذربایجان شرقی کرونای ثبت شده انگلیسی و چینی است و در حال حاضر یک هزار و ۵۶۵ بیمار کرونایی را در بیمارستان های استان گرفتار کرده است.  
وی افزود: از این تعداد بیمار کرونایی بستری شده در بیمارستان های آذربایجان شرقی ۳۱۵ بیمار در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان بوده و ۱۶۵ نفر زیر ونتیلاتور در حالت وخیم بیماری هستند.  
رجایی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۰ کرونایی در بیمارستان های آذربایجان شرقی بستری شدند و روزانه به طور متوسط ۱۸ نفر بر اثر کرونا در استان فوت می کنند.  
وی خاطرنشان کرد: در چند روز گذشته در تعداد مبتلایان به کرونا با نوسان روبرو هستیم؛ اما این موضوع قابل تحلیل نیست، البته روند بیماری نسبت به اول اردیبهشت ثبات دارد و اکنون جزو استان هایی هستیم که به وضعیت ثابت رسیده ایم و روند صعودی با شیب تند متوقف شده؛ اما هنوز به سمت کاهش بیماری حرکت نکرده ایم.  
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز بر رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک به صورت عمومی تاکید کرد و افزود: تنها راه جلوگیری از ابتلا به کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی است.
گفتنی است؛ تاکنون بیش از ۴۵ هزار نفر در آذربایجان شرقی تحت واکسیناسیون قرار گرفته اند و در هفته جاری واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال نیز به پایان می رسد.  

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today