ایسنا/ مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه سال گذشته بیشترین نارضایتی کارگری را در استان به دلیل تفاوت دستمزدها داشتیم، گفت: تفاوت دستمزد کارگران در شرکت های استان کرمان، چالشی در بین واحدهای کارگری است.

رضا اسماعیلی، مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان اظهار کرد: استان کرمان با بیش از 480 هزار نفر کارگر بیمه شده رتبه هشتم کشور را دارد که از این تعداد 348 هزار نفر بیمه شده اجباری هستند و جایگاه خوبی در پوشش بیمه ای کارگران در کشور نداریم.
وی افزود: تشکل های کارگری نقش سه جانبه ای بین کارگر، کارفرما و دولت ایفا می کنند و در استان کرمان رتبه های برتر کشور را در این زمینه داریم.
اسماعیلی تصریح کرد: تفاوت دستمزد کارگران در شرکت های استان کرمان، چالشی در بین واحدهای کارگری است و کارگران انتظار دارند سقف حقوقشان به میزان واحدهای بزرگ برسد که شاید در توان کارفرما نباشد و در مجموع این درخواست عمومی است و باید راهکار مناسبی برای این موضوع پیدا کنیم.
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه سال گذشته بیشترین نارضایتی کارگری را در استان به دلیل تفاوت دستمزدها داشتیم، گفت: در استان کرمان که محصولات صادراتی بسیاری دارد، رکن اساسی تولید کارگران هستند که در سخت ترین شرایط محیطی کار می کنند و محصولاتی در تراز بین المللی تولید می کنند که باید قدردان زحمات این عزیزان باشیم.
وی افزود: استان کرمان هر ساله در بحث کارگر نمونه ملی نماینده داشته به جز سال جاری که به دلیل عدم حضور هیئت داوری در استان، حق کارگران نمونه استان ادا نشد.
اسماعیلی با اشاره به اینکه برخی از تجمعات کارگری جنبه ملی و بین المللی پیدا می کند، اظهار کرد: چنانچه صدای کارگران شنیده شود می توانیم این تنش ها را کاهش دهیم.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar