ایرنا/ رئیس گروه پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های جوی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با توجه به الگوی نقشه‌های پیش‌یابی بارش‌های نسبتا قابل ملاحظه‌ای برای استان پیش‌بینی می‌شود و این وضعیت تا چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

جواد نخعی، رئیس گروه پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های جوی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی روز یکشنبه بیان کرد: بارش‌ها کل استان را فرا خواهد گرفت و در مرکز به سمت شمال و نواحی جنوبی و غربی از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.
وی گفت: در این مدت گاهی وزش تندباد، افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
رییس گروه پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های جوی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی تصریح کرد: ماهیت بارش‌های فصل بهار رگباری و نقطه‌ای است که سبب وقوع روان‌آب می‌شود و مردم از حضور در مسیل رودخانه‌ها خودداری کنند.
وی از کاهش دما برای امروز(یکشنبه) خبر داد و افزود: از فردا تا چهارشنبه تغییرات دمایی محسوس نخواهد بود.
اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی اواخر هفته گذشته نیز درخصوص وزش باد شدید، بارش رگباری و رعد و برق در این استان هشدار سطح نارنجی(آمادگی) صادر کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی هم گفت: براساس هشدار هواشناسی درباره وقوع ناپایداری‌های جوی در استان ۱۳۲ تیم امدادی و عملیاتی از روز جمعه تا دوشنبه هفته جاری در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.
سید ابوالحسن میرجلیلی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت مقدار بارش‌ها زیاد نخواهد بود اما ماهیت رگباری بودن باعث خواهد شد که در مدت زمان کم، وقوع روان‌آب را شاهد باشیم.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today