پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: عدم آگاهی در مورد مخاطرات استفاده از توکن‌های بی‌ارزش می‌تواند امنیت کاربران را در دنیای مجازی به خطر بیندازند.

سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتا استان فارس بیان کرد: در پی نوسان قیمت جهانی رمزارزها، استقبال از فرآیند استخراج و معامله انواع رمزارزها به شدت افزایش یافته است، با وجود اظهارات و گمانه‌زنی‌های ضد و نقیض درباره نقش آینده رمزارزها در مبادلات اقتصادی، شکل‌گیری رفتار هیجانی در مواجهه با پدیده رمزارزها قابل تأمل و نگران‌ کننده است.
وی ادامه داد: ساده‌ترین راه برای کلاهبرداری، ایجاد و بازاریابی پروژه‌ای جعلی برای فروش یک ارز دیجیتال(توکن) بی‌ارزش به افراد ناآگاه است.
سرهنگ سلیمانی گفت: در این روش،کلاهبرداران در قالب پروژه‌ای، توکنی را برای سرمایه‌گذاری به افراد پیشنهاد می‌دهند و فرد به امید افزایش ارزش این توکن در آینده، وسوسه شده و در آن ارز دیجیتال با هدف سود بالا، سرمایه‌گذاری می‌کند. سپس تیم پروژه بعد از جمع‌آوری مقدار زیادی سرمایه با فروش توکن‌ها، پروژه را رها می‌کنند.
این مقام مسئول به شهروندان توصیه کرد: با توجه به این نکته که هیچ پشتوانه دولتی و حاکمیتی در دنیا برای رمز ارزها وجود نداشته و خطرهای این رمز ارزها بسیار زیاد است، لذا نسبت به کلاهبرداران احتمالی هوشیارتر شده ،چون ممکن است هیچ راهی برای بازگشت پول شما وجود نداشته باشد.
رئیس پلیس فتا استان فارس از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی، موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir&nbsp بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online