مهر/ نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از عصر یکشنبه با ورود سامانه کم فشار بارشی به استان سمنان شاهد بارش باران و کاهش محسوس دمای هوا در اغلب نقاط قومس خواهیم بود.

نقشه‌های هواشناسی همزمان با روز یکشنبه نشان از ورود سامانه کم فشار بارش زا از سمت غرب به استان سمنان می‌دهد. سامانه‌ای از به خصوص از عصر امروز بارش باران و کاهش محسوس دما را در برخی نقاط استان به همراه خواهد داشت.
پیش بینی هواشناسی برای صبح یکشنبه در مرکز استان قسمتی ابری تا نیمه ابری و در بعد از ظهر رگبار و رعد و برق و کاهش محسوس دما است. این وضعیت تا روز دوشنبه نیز تداوم خواهد داشت و شاهد بارش و رگبار پراکنده در بسیاری نقاط استان به خصوص نوار شمالی، خواهیم بود.

باران در راه است
همزمان با صبح دوشنبه دمای هوا در مرکز استان سمنان ۲۱ درجه بالای صفر است و آسمان نیمه ابری گزارش می‌شود. بیشینه و کمینه دمای هوا برای امروز ۲۸ و ۱۷ درجه بالای صفر است و از امشب به میزان ابرها افزوده و شاهد رگبار خواهیم بود.
شرایط در گرمسار نیز مشابه است و وزش باد و رگبار پراکنده را در این شهرستان غرب نشین از عصر امروز شاهد خواهیم بود. بیشینه و کمینه دمای هوا در گرمسار ۳۳ و ۲۱ درجه بالای صفر و آسمان تماماً ابری است، رگبار باران برای عصر امروز در این شهرستان غرب نشین پیش بینی شده است، هم اکنون سرعت وزش باد در گرمسار به ۱۴ کیلومتر بر ساعت افزایش یافته است.
دامغانی‌ها هم وزش باد و ابرناکی آسمان را شاهد هستند و به مرور از بعد از ظهر به میزان ابرها افزوده و شاهد بارش باران و رگبار در دیار صد دروازه خواهیم بود. وضعیتی که مشابه آن در شاهرود و میامی نیز دیده می‌شود.

ابرها تا دوشنبه هستند
پیش بینی هواشناسی برای امروز عصر و فردای شاهرود، دامغان و شهرهای اقماری مانند دیباج و بسطام، افزایش ابر، بارش رگبار و کاهش محسوس دما خواهد بود. بیشینه و کمینه دمای هوای دامغان و شاهرود برای امروز به ترتیب ۲۹، ۱۷ و ۲۶، ۱۶ درجه بالای صفر خواهد بود.
وضعیت در میامی نیز مشابه است با این تفاوت که سامانه کم فشار بارشی دیرتر به این شهرستان شرق نشین خواهد رسید. آسمان میامی نیمه ابری است و بیشینه و کمینه دمای هوا برای امروز ۲۸ و ۱۵ درجه بالای صفر گزارش شده است.
در مجموع باید گفت استان سمنان از امروز شاهد ورود سامانه کم فشار رگبار و باران است که به خصوص از بعد از ظهر مناطق غربی استان را تحت تأثیر قرار داده و به مرور به سمت شرق استان سمنان خواهد آمد. این سامانه فردا نیز چهره استان را بارانی خواهد کرد و به مرور از شرق استان خارج می‌شود.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today