باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اصفهان گفت: از ابتدای ماه رمضان تاکنون با بیش از ۸۸ میلیارد ریال گلریزان، ۷۲ زندانی جرائم غیر عمد در استان اصفهان آزاد شده اند.

محمود ضیایی‌فرد، مدیرکل زندان‌های استان اصفهان در خصوص آزادی زندانیان غیر عمد در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۸۸ میلیارد و ۴۹۲ هزار و ۹۵۶ هزار ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در استان جمع‌آوری شده که این مبلغ زمینه‌ساز آزادی ۷۲ نفر از زندانیان استان اصفهان شده است.
وی در خصوص کل میزان بدهی زندانیان، ادامه داد: جمع کل مبلغ بدهی زندانیان آزاد شده در استان اصفهان حدود ۱۳۸ میلیارد و ۹۹۰ میلیون و ۱۴۵ هزار ریال است و از این میزان بدهی، ۷۳ میلیارد و ۶۰۷ میلیون و ۶۲۷ هزار ریال از محل گذشت شکات، ۱۱ میلیارد و ۵۹۰ میلیون و ۶۰۶ هزار ریال از سایر منابع و ۵۳ میلیارد و ۷۹۱ میلیون و ۹۱۱ هزار ریال از محل ستاد دیه پرداخت شده است.
مدیرکل زندان‌های استان اصفهان با اشاره به پرونده ۸۵۹ زندانی جرائم غیر عمد مربوط به ستاد دیه در استان، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۸۲۹ نفر مرد و ۳۰ نفر زن هستند و جمع کل بدهی زندانیان غیرعمد حدود ۸۰۰ میلیارد تومان است.
ضیایی‌فرد در خصوص ایجاد اشتغال برای زندانیان پس از آزادی، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مسائل بعد از آزادی زندانیان موضوع معیشت و اشتغال آن‌ها است، چراکه باید معاش خانواده خود را تأمین کنند، از همه صاحبان کار و صنایع و خیران می‌خواهیم به ایجاد اشتغال زندانیان کمک کنند تا به دنبال آن به کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز کمک شود.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today