ایرنا/ رئیس اداره ورزش و جوانان سقز گفت: بهنیا امامی، کشتی‌گیر جوان و آینده‌دار سقزی برای سومین بار به اردوی آماده‌سازی تیم ملی کشتی کم‌شنوایان ایران برای شرکت در مسابقات قهرمانی کشتی جهان فراخوانده شد.

فرزاد خاکی، رئیس اداره ورزش و جوانان سقز اظهار کرد: بهنیا امامی، اولین کشتی گیر کم‌شنوای سقزی به اولین مرحله اردوی آماده‌سازی و انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی کم‌شنوایان کشور فراخوانده شد و زیر نظر مربیان صاحب نام کشتی کشورمان تمرین خواهد کرد.
وی با بیان اینکه، امامی کشتی‌گیر توانمندی است و این دعوت، نشان‌دهنده پایه‌ریزی مناسب در کشتی سقز و وجود مربیان شایسته در این رشته ورزشی است، افزود: پیشتر در رشته دومیدانی، ورزشکاران کم شنوا در اردوی تیم ملی حضور یافته‌اند ولی این اولین بار است که یک کشتی گیر کم شنوا از سقز در اردوی تیم ملی حضور پیدا کرده است و به سه مرحله این اردو دعوت شده است.
رئیس اداره ورزش و جوانان سقز اضافه کرد: این کشتی گیر جوان فن و فنون کشتی را از مراحله پایه با موفقیت طی کرده است و امید است با عضویت در تیم ملی کشتی فرنگی کم شنوایان ایران بتواند افتخارهای خوبی برای کردستان کسب کند.
خاکی با اشاره به اینکه ۱۴ هزار ورزشکار سازماندهی شده در رشته‌های مختلف ورزشی در شهرستان سقز فعالیت دارند، ادامه داد: از این تعداد یک هزار ورزشکار در حوزه کشتی فعالیت دارند که ۵۵۰ کشتی‌گیر در رشته فرنگی و ۴۵۰ کشتی گیر در آزاد مشغول فعالیت هستند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online