شبستان/ مدیرکل هواشناسی استان لرستان با اعلام هشدار هواشناسی، گفت: فعالیت سامانه بارشی از امروز در استان لرستان آغاز می شود.

بهروز مرادپور، مدیرکل هواشناسی استان لرستان بیان کرد: فعالیت سامانه باشی از امروز)12 اردیبهشت در استان لرستان مورد انتظار است.
مدیرکل هواشناسی استان لرستان افزود: برای استان لرستان ابرناکی، رگبارپراکنده و نقطه ای همراه با رعد و برق، احتمال ریزش تگرگ در نواحی مستعد، وزش باد شدید لحظه ای(بصورت محلی و نقطه ای بیش از ۸۰ کیلومتر بر ساعت) ،احتمال برخورد صاعقه پیش بینی شده است.
وی افزود: این شرایط جوای برای اغلب نقاط  استان به ویژه نیمه شرقی استان پیش بینی شده است.
مرادپور ادامه داد: فعالیت این سامانه بارشی از امروز12 اردیبهشت آغاز و تا بامداد سه شنبه 14 اردیبهشت ماه جاری ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: در پی فعالیت این سامانه بارشی اختلال در تردد جاده ای، لغزندگی سطح جاده ها، احتمال ایجاد رواناب های سطحی، احتمال سقوط اجسام آسیب به سرشاخه های درختان و باغات و نیز تاسیسات سبک شهری و روستایی، و... پیش بینی می شود.
مرادپور با بیان اینکه  توصیه می شود تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی به عمل آید، افزود: همچنین از مردم درخواست می شوداز صعود به ارتفاعات ممانعت  و از هرگونه فعلالیت کوهنوردی امتناع کنند.
مدیرکل هواشناسی استان لرستان افزود: عدم توقف در حاشیه مسیل ها و رودخانه ها نیز به عشایر استان و همچنین مردم گردشگر توصیه می شود.
وی اظهار کرد: شرایط ناپایدار ذکر شده برای ساعات بعدازظهر و اوایل شب بازه زمانی ذکر شده رخ خواهد داد و برای روز دوشنبه نمود بهتری خواهد داشت.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy