ایرنا/ فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: ۲ نفر حفار غیرمجاز در شهرستان خدابنده که در پی یافتن آثار تاریخی بودند دستگیر شدند.

سرهنگ حسینعلی فضلی، فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان اظهار کرد: در پی اطلاع از فعالیت حفاران غیرمجاز، ماموران یگان حفاظت میراث‌ فرهنگی این شهرستان با همکاری ماموران نیروی انتظامی با مراجعه به محل وقوع جرم، موفق به دستگیری حفاران غیرمجاز شدند.
وی ادامه داد: ماموران یگان حفاظت میراث فرهنگی و نیروی انتظامی پس از کسب نیابت قضایی به محل اعزام و این ۲ حفار غیرمجاز را در حین ارتکاب جرم دستگیر کردند، اظهار داشت: در این عملیات، ادوات حفاری غیرمجاز از سوی ماموران اعزامی به محل ضبط و متهمان نیز پس از تنظیم صورت‌ جلسه به منظور اعمال قانون، تحویل مرجع قضایی شدند.
فضلی، تصریح کرد: براساس موادی از فصل ۹ قانون تعزیرات، هرگونه حفاری غیرمجاز و خرید و فروش اشیا و اموال فرهنگی - تاریخی، جرم تلقی شده و در صورت مشاهده، ضمن ضبط اشیا و اموال مربوطه برای مجرمین دستگیر شده مجازات حبس و جریمه نقدی در نظر گرفته خواهد شد.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: آثار تاریخی این استان به طور دقیق و با حساسیت بالا رصد شده و در صورت مشاهده با هرگونه تخلف و تجاوز به حریم آثار تاریخی برخورد سخت و قاطع قانونی می شود.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today