تسنیم/ فرمانده سپاه کربلای مازندران با اشاره به تداوم اجرای طرح شهید سلیمانی در استان، گفت: طرح واکسیناسیون کرونا به صورت محله محور در مازندران اجرایی می‌شود.

سرتیپ دوم پاسدار سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلای مازندران امروز در حاشیه نشست کشوری طرح شهید سلیمانی اظهار کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران در زمینه بیماریابی فعال و طرح شهید سلیمانی جلسه ای با وزارت بهداشت و رئیس سازمان  بسیج برگزار شد تا فصل جدیدی از این همکاری‌ها را دراین طرح داشته باشیم.
وی افزود: در این مرحله نظارت در حوزه‌های مختلف و اجرایی دستورالعمل کرونایی، بیماریابی فعال و  قرنطینه معکوس به منظور شناسایی افراد با ریسک بالا و  مسن را در محلات به صورت محله محور خواهیم داشت.
فرمانده سپاه کربلای مازندران تصریح کرد: با همکاری با دانشگاه علوم‌ پزشکی مقدمه واکسیناسیون گسترده در زمان بندی مشخص شده را میان آحاد مردم داریم و برای افراد مسن  و یا افرادی که بیماری خاصی دارند و نمی توانند به مراکز درمانی مراجه کنند با کمک و بهره گیری قدرت بسیجیان بسیجیان در پایگاه‌ها و حوزه ها مقادمت و نواحی این واکسیناسیون در منازل انجام شود.
فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت: هدف ما کمک به بهداشت و درمان بوده که  تا به توکل به خداوند توفیقات خوبی در زمینه مقابله با بیماری وویروس کرونا صورت گرفته و امیدواریم این اقدام با خوبی و شایستگی انجام شود‌.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی  مازندران نیز گفت: در آستانه آغاز مرحله جدیدی از  طرح سردارشهید سلیمانی هستیم که در این طرح بحث تشدید نظارتها بر دستورالعمل‌ها را افزایش می‌دهیم.

پایان فاز نخست واکسیناسیون کارکنان بهداشت 
سید عباس موسوی افرود: متاسفانه در گذشته افراد بیمار با حضور خود در جمع‌های مختلف افراد زیادی را بیمار و مبتلا کردند که در این طرح رعایت قرنطینه برای افرادی بوده که دچار بیماری شدند. همچنین همکاری بحث واکسیناسیون است که امیدواریم به درستی پیش برود  و با همکاری مردم‌این بیماری را به طور کامل مهار کنیم که از همدلی و همراهی مجموعه سپاه و بسیج با بهداشت ودرمان تقدیر می‌کنیم.
وی گفت: با پایان ماه مبارک  ممکن است برخی مراسم، تجمعات را ایجاد کند که  امیداوریم با همراهی درست این وضعیت را کنترل کنیم و با تاکیدات مقام‌معظم‌رهبری مبنی بر رعایت دستور العمل‌های ستاد ملی کرونا، بتوانیم در استان وضعیت خوبی داشته باشیم.
موسوی ادامه داد: در دوره‌های گذشته به ویژه پیک‌ سوم‌ شرایط مناسب بود در پیک چهارم کاهش بستری‌ها را داشتیم که این امر در سایه همدلی‌ها و همکاری ها بود که در ادامه راه در این‌ مسیربه موفقیت بیشتری دست خواهیم یافت.
وی در زمینه واکسیناسیون فاز نخست کارکنان بهداشت و درمان گفت: این مرحله به اتمام رسید و  فاز دوم افراد بالای 80 سال هستند که امیدواریم با تامین واکسن این مرحله را به اتمام برسانیم.
فرزاد جلالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز گفت: وبینار امروز بررسی عملکرد طرح شهیدوالامقام شهید سلیمانی است که از چند ماه قبل این طرح با مشارکت وزارت بهداشت، دانشگاه علوم‌پزشکی و بسیحیان انجام شد. فعالیت‌های خوبی در زمینه شناسایی حمایت‌ها و پشتیبانی معیشتی صورت گرفت که بسیجیان کمک حال وزارت بهداشت بودند.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today