فارس/ آتش سوزی گسترده در ارتفاعات صعب‌العبور کوه گُرم شهرستان جهرم پس از چندین روز تلاش بی‌وقفه نیروهای منابع طبیعی و مردمی به طور کامل مهار شد.

شهسواری، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهرم در تشریح علت وقوع این آتش سوزی و عملیات انجام شده در منطقه بیان کرد: پس از اطلاع از وقوع حریق در منطقه نیروهای امدادی به منطقه اعزام شدند و پس از انجام گسترده عملیات اطفاء حریق در نهایت آتش سوزی متوقف و مهار شد.
شهسواری افزود: به دلیل سخت بودن مسیر و پوشش گیاهی منطقه عملیات اطفا با مشکل مواجه شده و این مسئله باعث سرایت آتش و گسترش آن به بقیه نقاط گردید اما با تلاش نیروهای عملیاتی سرانجام پس از اعزام یک دستگاه بالگرد هلال احمر به منطقه در نهایت عصر دیروز آتش به طور کامل مهار و تحت کنترل درآمد.
وی که خود و دیگر همکارانش از ساعات اولیه آتش سوزی در این عملیات حضور داشتند اظهار داشت: پس از اجرای عملیات اطفاء حریق نیز چند اکیپ از نیروهای منابع طبیعی و مردمی جهت اطمینان بیشتر از خاموش شدن و جلوگیری از شعله‌ور شدن مجدد آتش در منطقه حضور داشتند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهرم ضمن قدردانی از تلاش نیروهای امدادی در این عملیات از نیروهای منابع طبیعی شهرستان‌های جهرم و گراش، فرمانداری، بخشداری، هلال احمر، فرودگاه، کوهنوردان، محیط زیست، شوراهای روستاها، نیروهای محلی جهرم و شهرستان کوار و نیروی انتظامی تقدیر کرد و افزود: بدون مشارکت و همدلی و دلسوزی های نیروهای مردمی کار مهار این آتش سوزی امکان پذیر نبود.
شهسواری از عموم مردم خواست با توجه به فصل گرما و پوشش علف‌های خشک، هنگام تفریح در مناطق جنگلی و مرتعی از روشن کردن آتش خودداری‌کرده و در صورت مشاهده آتش و یا دود در هر نقطه از عرصه های منابع طبیعی مراتب را با شماره تلفن ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع گزارش دهند.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online