صدا و سیما/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تاکنون ۱۵ هزار دوز واکسن کرونا به گروه‌های هدف در استان تزریق شده است.

قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در گفتگو با خبر ۱۸:۳۰ سیمای مرکز قم با بیان اینکه واکسیانسیون سالمندان بالای ۸۰ سال تا ۱۵ اردیبهشت ماه ادامه دارد اظهار کرد: سالمندان قمی با مراجعه به یکی از مراکز سه گانه واکسیناسیون در میدان روح اله جنب دانشکده بهداشت، بلوار کارگز مرکز امام موسی بن جعفر و نیروگاه روبروی امامزاده سید معصوم مرکز الزهرا(س) میتوانند خدمات رایگان واکسیناسیون را دریافت کنند.
وی افزود: مراحل تزریق گروه سنی ۷۵ تا ۸۰ و زیر ۷۵ سال نیز در زمان مشخص اعلام می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به تزریق ۱۵ هزار دو واکسن کرونا به گروه‌های هدف از ابتدای واکسیناسیون تاکنون گفت: تاکنون ۱۲ هزار نفر در استان دوز اول واکسن کرونا و ۳ هزار نفر هم دوز دوم واکسن را دریافت کردند که خوشبختانه مشکل و عارضه خاصی از واکسن مشاهده نشده است.
دکتر قدیر با اشاره به افزایش تعداد بیماران بستری دارای علائم مثبت کرونا در مراکز درمانی گفت: باوجود اینکه در روز‌های گذشته شاهد کاهش پلکانی میزان بستری‌ها بودیم متاسفانه این میزان در شب‌های گذشته افزایش یافت شب گذشته بیش از یکصد بیمار کرونایی در مراکز درمانی بستری شدند.
وی از مردم خواست با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از شرکت در تجمعات مانع افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس شوند.


آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday