ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی یزد گفت: از امروز تا اواخر سه‌شنبه هفته جاری، با توجه به وضعیت هوای استان احتمال اختلال در ترددهای جاده‌ای، شکسته شدن درختان بر اثر وزش باد و وقوع سیلاب در مسیل(رودخانه خشک) های فصلی وجود دارد.

سیدعباس میرحسینی، کارشناس اداره کل هواشناسی یزد در این باره اظهار کرد: در این مدت وزش باد نسبتا شدید همراه با گرد و خاک و در برخی ساعت ها به ویژه شب و بعدازظهر دوشنبه همراه با رگبار و رعد و برق و در مناطق مستعد، تگرگ پیش‌بینی می‌شود. 
وی ادامه داد: اثر مخاطره‌ای این وضعیت علاوه بر وزش باد و گرد و خاک، رگبار، رعد و برق و احتمال برخورد صاعقه به زمین نیز وجود دارد.
این کارشناس هواشناسی اظهار کرد: پاک‌سازی مسیل‌ها و اطمینان از باز بودن معابر رودخانه‌ها، احتیاط در ترددهای جاده‌ای، اجتناب از صعود به ارتفاعات و چرای دام به خصوص در کوهپایه‌ها، در حاشیه و مسیر رودخانه‌ها و استحکام سازه‌های تبلیغاتی و ساختمانی توصیه می‌شود.
میرحسینی بیان کرد: روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری، دمای هوا کاهش می یابد و از روز چهارشنبه تا اوایل هفته آینده مجددا روند افزایش دما پیش‌بینی می‌شود و دمای هوای امروز شهر یزد در گرمترین ساعت به ۳۱ درجه و در خنک‌ترین ساعت به ۱۸ درجه بالای صفر می‌رسد.
به گفته وی در شبانه‌روز گذشته دمای هوای شهر بافق با ۳۵ درجه و گاریزات تفت با ۶ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان بود.
 
  
  

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today