ایرنا/ رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: این دانشگاه در سه سال اخیر رتبه اول کشوری را در رشد تولیدات علمی داشته و این دستاورد بزرگی برای دانشگاه، اساتید و کارکنان است.

عزیز حبیبی، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در این زمینه اظهار کرد: معیارهای مختلفی از جمله تولیدات علمی، مقالات مشترک منتشر شده با پژوهشگران خارجی، برنامه‌های فرهنگی، ورزشی، محیط‌زیست، ثبت اختراع و شرکت‌های دانش‌بنیان در رشد دانشگاه‌ها موثر است.
او با بیان اینکه باید در جذب دانشجوی خارجی شهریه‌پرداز بیش‌ از پیش تلاش کنیم، اضافه کرد: دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه‌ها ابتدا به رتبه‌بندی‌های بین‌المللی دانشگاه‌ها نگاه می‌کنند و دانشگاه محقق اردبیلی برای اولین‌بار در رتبه‌بندی تایمز وارد شده است.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی تشریح کرد: بعد از موفقیت دانشگاه محقق اردبیلی و ورود به رتبه‌بندی‌های علمی بین‌المللی ایمیل‌های مختلفی از دانشجویان کشورهای مختلف داشته‌ایم که در حال بررسی درخواست‌های آنها هستیم.
مدیر امور پژوهشی دانشگاه محقق اردبیلی هم گفت: در آخرین رتبه‌بندی اعلام شده دانشگاه محقق اردبیلی رتبه دوم در بین دانشگاه‌های جامع وزارت علوم و رتبه هشتم دانشگاه‌های کشور در رتبه‌بندی تایمز ۲۰۲۱ را کسب کرده است.
یوسف عباسپور با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی ارتقای ۹ پله‌ای در جدیدترین رتبه‌بندی نظام رتبه‌بندی(ISC) در بین دانشگاه‌های جامع کشور داشته است، اضافه کرد: در سال ۲۰۱۷ کل تولیدات علمی دانشگاه محقق اردبیلی ۳۴۴ مورد بود که این تولیدات در سال ۲۰۲۰ به ۷۳۸ مورد افزایش‌یافته است.
وی اضافه کرد: پژوهشگران دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۲۰۱۷ با پژوهشگران خارجی ۲۷ کشور ۶۲ مورد تولیدات علمی مشترک داشته‌اند که این مورد در سال ۲۰۲۰ به ۳۰۵ مورد با پژوهشگران ۵۴ کشور افزایش‌یافته است.
 
 
  
  

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today