ایرنا/ فرمانده انتظامی بانه گفت: ماموران پلیس آگاهی این شهرستان موفق شدند فردی که با شگرد خاص از خانواده متوفیان کلاهبرداری می کرد را شناسایی و دستگیر کنند.

سرهنگ رسول کرمی چگینی، فرمانده انتظامی بانه اظهار کرد: به دنبال کلاهبرداری های متعدد مبنی بر فردی در بانه بیش از یک سال است که در زمینه کلاهبرداری به صورت تلفنی و با شیوه ای شگرد از شهروندان کلاهبرداری می کند.
وی با بیان اینکه تلاش برای شناسایی و دستگیری همزمان با شکایت مردم آغاز شد، افزود: این امر سبب نارضایتی و شکایت شهروندان شده و پلیس نیز شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری را در دستور کار خود قرار داد.
سرهنگ کرمی چگینی در تشریح شیوه کلاهبرداری این فرد گفت: متهم تحت عنوان تبعه عراقی با شهروندان بانه و سقز تماس می گرفت و به آنان اعلام می کرد که از اقوام بوده و از عراق به ایران آمده و در مسیر تصادف کرده و نیاز به پول ایران دارد.
فرمانده انتظامی بانه ادامه داد: این فرد از شهروندان درخواست واریز وجه به حساب و یا کارت های مختلف که در اختیار داشته می کرد و مال باختگان نیز در مقابل حرف های او اغفال و اقدام به انتقال وجه می کردند.
وی اظهار کرد: متهم تاکنون به ۲۰ فقره کلاهبرداری تلفنی به مبلغ بیش از یک میلیارد ریال اعتراف کرده که متهم پس از اعتراف به مراجع قضایی تحویل و روانه زندان شد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online