ایرنا/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: ٣٢٢ بسته امدادی شامل چادر، پتو و موکت بین سیل زدگان ١۴ روستای این استان توزیع شد.

امیر جعفرزاده، مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی اظهار کرد: این اقلام امدادی و زیستی شامل هشت دستگاه چادر، ۲۵۰ تخته پتو، ۶۴ عدد موکت و دیگر اقلام زیستی و غذایی است که بین حادثه دیدگان متاثر از سیل و آبگرفتگی روزهای گذشته در استان توزیع شده است.
وی ادامه داد: ۷۱ نجاتگر و پرسنل هلال احمر استان از شامگاه گذشته تاکنون به هموطنان محصور در سیل و آب‌گرفتگی، خدمت‌رسانی کرده‌اند. 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی گفت: ۱۴ روستای شهرستان‌های چایپاره، چالدران، پلدشت، خوی و پیرانشهر از شب گذشته تحت تاثیر سیل و آب‌گرفتگی بوده است.
جعفرزاده اظهار کرد: تیم های عملیاتی در ارزیابی این روستاهای متاثر از سیل، ۷۰ باب منزل را مورد ارزیابی قرار دادند که ۵۱ منزل به علت آبگرفتگی توسط امدادگران تخلیه شد، همچنین در این عملیات پنج دستگاه آمبولانس و ۶ دستگاه خودروی کمک دار بکارگیری شده است.
وی با اشاره به ارائه خدمات شبانه‌روزی امدادگران هلال‌احمر در شهر، روستا و مناطق سیل زده استان آذربایجان غربی، اظهار کرد: ۱۹ تیم عملیاتی امدادی به استعداد ۷۱ نفر برای امدادرسانی به محصور شدگان در سیل و آبگرفتگی به کارگرفته شده و در حال امدادرسانی هستند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today