ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: ۳۰ تن از ۱۵۵ بیمار کووید۱۹ شرق استان سمنان بستری در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امام حسین(ع) بدحال هستند.

رضا چمن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه طی چند روز گذشته روند رو به کاهش در آمار مبتلایان را شاهد هستیم، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۳ مورد جدید قطعی ابتلا به ویروس کرونا در شرق استان سمنان شناسایی شدند.
وی از بستری ۲۹ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته در بخش های مختص به بیماران کرونایی خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر تعداد ۱۵۵ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود تحت مراقبت و درمان قرار دارند.
چمن در خصوص ضرورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در محافل معنوی شب قدر گفت: ارزیابی میدانی همکاران ما از رعایت دستورالعمل ها در این مراسم ها در شاهرود و سایر شهرها و روستاهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود حکایت دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ادامه داد: دستور العمل ها به نحو شایسته از سوی مردم و متولیان مساجد و حسینیه ها رعایت می‌شود و هیات های مذهبی همکاری بسیار خوبی داشته اند که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی با بیان اینکه رعایت دستورالعمل ها باید در شب های قدر پیش رو نیز در دستور کار باشد، ابراز داشت: رعایت برگزاری محافل در سقف زمانی ۲ ساعته، فضای باز، رعایت فاصله فیزیکی و استفاده حداکثری و مناسب از ماسک مورد تاکید است.
چمن، پرهیز از هرگونه پذیرایی در این محافل را ضروری خواند و افزود: هرگونه پذیرایی حتی نوشیدن چای که موجب برداشتن ماسک شود تمام تلاش‌هایی که در جهت پیشگیری انجام شده را بی‌اثر خواهد کرد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today