تسنیم/ بررسی آمار کرونا در استان چهارمحال و بختیاری نشان‌دهنده توقف رشد بیماری کووید۱۹ در این استان و کاسته شدن تعداد کل موارد بستری در مراکز درمانی استان دارد.

طبق آخرین وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های کشور، 4 شهرستان استان چهارمحال و بختیاری در وضعیت نارنجی و 6 شهرستان دیگر در وضعیت هشدار سطح 3 یعنی وضعیت قرمز قرار دارند.
بنابر این مشاغل سطح  3 و 4 در 4 شهرستان کیار، اردل، سامان و خانمیرزا که در وضعیت نارنجی قرار دارند تعطیل و تنها مشاغل سطح 1 و 2 مجاز به فعالیت هستند و همچنین مشاغل سطح 2 و 3 و 4 در 6 شهرستان دیگر تعطیل هستند.
بنابر آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، طی روز گذشته تا ظهر امروز 703 بیمار با علایم بالینی مشکوک به ویروس کووید19 به مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری مراجعه داشتند که از این تعداد 112 نفر بستری شدند.
با بستری شدن 112 نفر طی روز گذشته، مجموع بستری‌های در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان به 473 مورد رسیده است که  از این تعداد 388 نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ آزمایش جهت ابتلا یا عدم ابتلا به این بیماری هستند.
همچنین طبق آمار کرونا در استان تا ظهر امروز، تعداد موارد بستری مثبت جدید 44 نفر و تعداد موارد مثبت سرپایی طی روز گذشته تا ظهر امروز، 200 نفر اعلام شده است.
گفتنی است طی 24 ساعت گذشته، 1 مورد فوتی ناشی از ابتلای به ویروس کرونا در استان به ثبت رسیده است که مجموع جان‌باختگان ناشی از این ویروس را به 969 مورد رسانده است.
همچنین هم‌اکنون 67  بیمار با حال وخیم و نسبتا بد در ICU های مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری تحت مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت و درمان بستری هستند.
از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در استان تاکنون، 113 هزار و 264 مورد تست و نمونه کرونا گرفته شده است که مجموع مبتلایان به این ویروس در استان به 40 هزار و 202 مورد رسیده است.
بررسی آمار کرونا در استان چهارمحال و بختیاری نشان‌دهنده توقف رشد بیماری کووید19 در این استان و کاسته شدن تعداد کل موارد بستری در مراکز درمانی استان دارد همچنین از تعداد موارد مثبت سرپایی نیز کاسته شده است.
نگرانی در حال حاضر، ایام پس از محدودیت‌ها است، چرا که بعد از پایان یافتن محدودیت‌ها، به دلیل آب و هوای مطبوع استان چهارمحال و بختیاری و وجود مناطق گردشگری متعدد، بیم این می‌رود که مسافران زیادی سرازیر به این استان شوند.
تدبیر مسئولان استانی در عدم برگزاری تجمعات در مناطق گردشگری خاص که باعث بالارفتن آمار کرونا می‌شود، می‌تواند این نگرانی را برای مردم و کادر بهداشت و درمان استان بکاهد.
به نظر می‌رسد پس از کاهش دوباره آمار کووید19 در استان، خروج این استان از موج پیک چهارم کرونا شروع شده باشد و شاهد تغییر وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌ها باشیم.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday