تسنیم/ رئیس اداره جهاد کشاورزی کاشان با بیان اینکه آفت ملخ به جان مزارع کاشان افتاد، گفت: ۵۰ هکتار از مزارع آلوده شد.

رضا مظلومی، رئیس اداره جهاد کشاورزی کاشان ضمن اشاره شیوع آفت ملخ در برخی مزارع شهرستان کاشان، اظهار کرد: بر اساس بررسی کارشناس مسئول حفظ نباتات و بازدیدهای صورت گرفته و بر اساس گزارش مردمی جمعیت آفت ملخ در برخی مزارع شهرستان کاشان افزایش یافته است.
وی ضمن اشاره به بازدید قسامی کارشناس ستادی مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان از مناطق آلوده شهرستان کاشان، افزود: بر اساس بازدیدهای صورت گرفته مقرر شد تا در سریع‌ترین زمان ممکن عملیات مبارزه و سمپاشی کانون‌های آلوده شهرستان کاشان آغاز و از بروز خسارات بیشتر جلوگیری شود.
رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان کاشان با بیان اینکه این مزارع آلوده به حدود 50 هکتار می‌رسد، ابراز کرد: پیرو اجرای مصوبات سومین جلسه ستاد سن غلات شهرستان کاشان و به منظور ترغیب و تشویق بهره‌برداران به صورت چهره به چهره پنج اکیپ از اعضای شبکه مراقبت از مزارع حومه شهرستان کاشان بازدید کردند.
مظلومی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در این زمینه، گفت: در عملیات بازدیدهای انجام شده ضمن گفت‌وگوی حضوری و تاکید بر سمپاشی سریع‌تر مزارع، دستورالعمل‌های هشداردهنده و ترویجی نیز تهیه و تحویل کشاورزان شد تا اقدامات لازم در این زمینه صورت پذیرد.آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today