ایرنا/ کارشناس هواشناسی استان زنجان گفت: زنجان طی ۲۴ ساعت گذشته به عنوان دومین استان سرد کشور ثبت شد.

حسین سلطانی، کارشناس پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان اظهار کرد: طی مدت یاد شده میزان دمای هوای زنجان ۴ درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شد و شهرکرد نیز با دمای ۱ درجه بالای صفر، نخستین مرکز استان کشور به لحاظ خنکی هوا به ثبت رسید.
وی، دمای فعلی شهر زنجان(مرکز استان) را ۷ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و افزود: این میزان دما در مقایسه با مدت مشابه روز گذشته در همین ساعت ۳ درجه سانتیگراد کاهش نشان می دهد.
سلطانی تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته سجاس از توابع شهرستان خدابنده، فرودگاه و دانشگاه زنجان با سه درجه سانتیگراد سردترین ایستگاه های زنجان گزارش شدند و باش قشلاق گرماب نیز با دمای ۲۵ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه این استان  به ثبت رسید.
وی افزود: برای ساعات بعدازظهر امروز دوشنبه بارش پراکنده باران همراه با رعد و برق پیش بینی می شود و فردا نیز بارش ها تضعیف و به شکل خفیف و محلی خواهد بود و روز چهارشنبه تا پایان هفته نیز بارش های پراکنده نقاط مختلف این استان را دربر خواهد گرفت.
کارشناس پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان، تصریح کرد: روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه نیز به علت ورود سامانه بارشی، شاهد بارندگی در نقاط مختلف استان زنجان خواهیم بود.  
سلطانی به کمینه و بیشینه دمای رخ داده در ایستگاه های هواشناسی استان در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: طی این مدت میزان دما در فرودگاه زنجان ۳ و ۱۸، سجاس ۳ و ۲۱، دانشگاه زنجان ۳ و ۲۰، خیرآباد ۴ و ۱۶، حلب ۴ و ۲۵، زنجان ۴ و ۲۰، سلطانیه ۴ و ۱۸، صائین قلعه ۴ و ۱۹، زرین رود ۴ و ۲۵، نیک پی ۵ و ۲۲، ابهر ۵ و ۲۰، قیدار ۵ و ۱۸، دندی ۶ و ۲۱، گرماب ۶ و ۲۵، خرمدره ۶ و ۱۹، فیله خاصه ۷ و ۲۱، باش قشلاق گرماب ۷ و ۲۵، ماه نشان ۱۰ و ۲۴، آببر ۱۳ و ۱۹، چورزق ۱۳ و ۲۱ و گیلوان ۱۴ و ۲۲ درجه سانتیگراد گزارش شد. 
 
  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today