راهبردنیوز/ رییس دادگستری اهر با اشاره به نقش دستگاه قضا برای کمک به دانش آموزان نیازمند، گفت: با صدور احکام جایگزین حبس، محکومان به تأمین تبلت برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت و امکانات آموزشی ملزم شده اند.

حجت‌الاسلام محمدعلی نظری، رییس دادگستری اهر اظهار کرد: دستگاه قضایی برای بهره‌مندی دانش‌آموزان بی‌بضاعت از آموزش های غیرحضوری در شرایط کرونایی نقش ایفای می‌کند، به طوری‌ که با صدور احکام جایگزین حبس، محکومان به تأمین تبلت برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت و امکانات آموزشی ملزم شده اند.
وی با تاکید بر لزوم فراهم شدن شرایط برای بهره مندی عادلانه همه دانش آموزان شهرستان از آموزش غیرحضوری، ادامه داد: ممانعت از تحصیل دانش‌آموزان طبق قانون جرم است و هر کسی، اعم از والدین یا شخص ثالث که از تحصیل دانش‌آموزان ممانعت کند، مجرم محسوب می‌شوند و مطابق قانون با آن فرد یا افراد برخورد می‌کنیم.
نظری همچنین با اشاره به اینکه دریافت هرگونه وجه خارج از مشارکت‌های مردمی در مدارس غیرقانونی است، گفت: مشارکت‌های مردمی در مدارس کاملاً اختیاری است و بر اساس قانون دریافت وجه اجباری علناً خلاف است.
رییس دادگستری اهر افزود: متأسفانه برخی از مدیران مدارس اهر هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان، والدین را مجبور به پرداخت وجه می‌کردند و با وجود اطلاعیه‌های آموزش و پرورش مبنی‌ بر عدم دریافت وجه حین ثبت‌نام، برخی مدیران هیچ اعتنایی به دستورها و بخشنامه‌ها نمی‌کردند.
رییس دادگستری اهر یادآوری کرد: البته به علت کافی نبودن هزینه‌های اختصاصی دولت برای مدارس، مدیران مدارس مجبور به دریافت وجه در قالب مشارکت‌های مردمی هستند، ولی بعضاً والدین به لحاظ شرایط اقتصادی توان مشارکت را ندارند، از این‌رو دریافت هرگونه وجه را غیرقانونی اعلام کردیم.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today