ایرنا/ رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سلماس گفت: طی یک هفته گذشته، ۳۶ واحد صنفی متخلف در این شهرستان به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی و مصوبات ستاد مقابله با کرونا پلمب و تعطیل شد.

حسن پاشازاده، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سلماس اظهار کرد: این تعداد پلمب صورت گرفته مربوط به صنوف مشاور املاک، قنادی، پوشاک و طلافروشی ها بوده است.
وی افزود: علاوه بر آن، ۲۵۰ فقره اخطار به دیگر صنوف مختلف خوی نیز صادر شده است.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سلماس ادامه داد: پنج تیم عملیاتی متشکل از نماینده بهداشت محیط، نماینده اداره صنعت، معدن و تجارت و پلیس اماکن به صورت آماده باش روزانه به بازرسی از صنوف مختلف پرداخته و دو اکیپ مستقر نیز در اتاق اصناق سلماس بر امور نظارت و بازرسی دارند.
پاشازاده رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را وظیفه همه صنوف عنوان کرد و گفت: براساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا باید به طور جدی توسط صنوف، ادارات و مردم سلماس رعایت شود.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سلماس بیان کرد: ماموریت و هدف ما تعطیلی و جریمه صنوف نیست؛ اما در جایی که عملکرد صنوف، بهداشت عمومی و سلامت مردم را به خطر بیندازد، بدون اغماض برخورد قانونی و پیشگیرانه صورت می‌گیرد.
وی از شهروندان خواست که در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی با سامانه تلفنی ۱۹۰ تماس گرفته و گزارش و شکایت خود را مطرح کنند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today