فارس/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان از انسداد برخی راه‌های روستایی در شهرستان میامی گفت: با تشدید بارندگی‌ها، دستگاه‌های امدادی این استان به حالت آماده‌باش درآمدند.

ایرج رئیسیان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان اظهار کرد: بارش‌های خوبی را امروز در استان سمنان شاهد بودیم که در برخی نقاط همچنان ادامه دارد و حجم سیلاب در شهرستان میامی به تنهایی به ۷۰ تا ۸۰ مترمکعب رسید.
وی بیان کرد: سیلاب در شهرستان میامی به برخی تأسیسات زیربنایی، زمین‌های کشاورزی، باغ‌ها و شماری از واحدهای روستایی مردم خسارت زد و به دنبال آن، شاهد انسداد برخی راه‌های روستایی در این شهرستان بودیم.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان گفت:‌ با کاهش شدت بارندگی‌ها و امکان برقراری تردد و اجرای عملیات، ماشین‌آلات سنگین به راه‌های روستایی فرستاده می‌شود تا جاده‌ها دوباره به روی مردم باز شود.
رئیسیان اضافه کرد: در شهرستان شاهرود هم شاهد بیشترین بارش در روستای تاش بودیم و مسیر دسترسی به این روستا نیز به مدت دو ساعت مسدود و با تلاش عوامل راهداری بازگشایی شد.
وی گفت: در جاده‌های شاهرود- میامی و شاهرود- گرگان آب‌گرفتگی محور مواصلاتی رخ داد که با تلاش عوامل راهداری رفع شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان ادامه داد: هم‌اکنون در مناطق غربی و مرکزی استان باران می‌بارد و با توجه به رگباری بودن بارش‌ها و کاهش دما از مردم می‌خواهیم از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان هم گفت: روستاهای کلاته‌اسد، قدس، ارمیان، جودانه و محمدآباد مربوط به شهرستان میامی قطعی برق ناشی از وقوع سیل داشتند که موجب شکستگی چند اصله پایه برق و خسارت به شبکه توزیع برق شده بود و با مانور شبکه، از قسمتی دیگر برق‌دار شدند و اشتراک بی‌برق نداریم.
فعالیت سامانه بارشی تا اواخر وقت سه‌شنبه به‌ویژه در نواحی شمالی و مرکزی و نیمه شرقی ادامه خواهد داشت و در برخی نقاط رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today